ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Çocuk dilendiren!

Necati Doğru
Necati Doğru Sözcü Gazetesi
13 Eylül 2017 | 213

Yol gösteren, örnek alınan. Ağzına bakılan. Sözü dinlenen. Dediği yapılan ülke olacaktık. Ortadoğu’daki mezhep krizini Türkiye’yi yönetenler çözecekti. Olmadı. Bütün bölge mezhep çatışmalarından harabeye döndü.  Türkiye İslamcı (IŞİD ile) terörle mücadelede lider rolü üstlenecekti. Olmadı. Liderliği çöküntüye uğradı. Suriye’nin paramparça olmasında ve bütünüyle ABD ile Rusya’ya teslim edilmesinde Türkiye’yi yönetenlerin öngörüsüzlüğü büyük oldu.
Ülkemin geldiği yere bak.
Otur ağla.
Türkiye, Suriyeli çocuğa dilencilik yaptıran ülke oldu: Çeteler oluşmuş.  Harap Suriye şehirlerinden,  4-5-6-7 yaşlarındaki kız- erkek çocuklarını ayda 1000 TL ile kiralıyorlar. Türkiye’nin büyük kentleri İstanbul, Ankara, İzmir’de dilendiriyorlar.
Polis uğraşıyor.
Bir çeteyi çökertiyor.
Yeni çete hemen devrede.

* * *

Türkiye, ayrıca çocuk yaşta Suriyeli genç kızların parayla satıldığı ülke de oldu. İngiliz gazeteciler (Times) Gaziantep’e geldiler. Soruşturup araştırdılar. Gazetelerinde Türkiye’ye sığınan Suriyeli 18 yaşından küçük kız çocuklarının 5-6 bin TL’ye ikinci eş yapılmak üzere satıldığını yazdılar.
Çok çirkin çamur.
Türkiye’ye bulaştı.
İngiliz gazetesi;  yaşlı Türk erkeklerinin Suriyeli kızları satanlara; “beyaz tenli olsun… Uzun boylu olsun… Yaşı 17’yi geçmesin… Yeşil gözlü olsun…” diye siparişler verdikleri bile yayınlandı.
Uydurma!
Yalan diyen çıkmadı.
Oysa İngiliz Gazeteci Gaziantep’te yaşayan ve adı Ebu Cafer olan kadın satıcıyı konuşturmuş, onun “Eğer genç kız güzelse 11 bin TL’ye kadar alıcı buluyor” dediğini ismiyle yazmış ve bir sivil toplum kuruluşu çalışanının ise “Bu kızları kuma yapacağız diye alanlar birkaç ay kullandıktan sonra kovuyorlar. Kovulan kızlar utançlarından evlerine dönemiyor ve büyük şehirlerde gece kulüplerine düşerek hayatları sönüyor” diyen konuşmalarını aynı haberde geçirmişti.
Sormak gerekir:
Türkiye’nin düşürüldüğü bu durumu Arakan Müslümanlarının çığlığıyla örtebilir misiniz?

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER