Trabzon'da faşist saldırıya uğrayan o turistler anlatıyor...

Pazartesi günkü yazıma tam da tahmin ettiğim gibi sayısız tepki geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu aradı ve önemli bilgiler verdi. Ancak şimdilik yazmayacağıma söz verdim.

O bilgileri sizinle Bakan'la yakında yapacağımız televizyon programında paylaşacağım...

Öte yandan sizlerden ve uluslararası medyadan çok fazla sayıda email ve telefon aldım. Hem çok farklı coğrafyalardan Kürt okurlar, hem de yapılan faşist linç girşiminden rahatsız olan birçok demokrat okur bana destek mesajları gönderdi.

Bir de beni şaşırtmayan, bu utanç verici saldırının arkasında duran ırkçı çevreler var ki, onlar da tam beklediğim gibi hala saldırganları ve sonrasında polis sorgusu sırasında ilk etapta yaşanan utanç verici hadiseleri savunmaya devam ediyorlar.

Sıradan faşizm örneği

Bu faşist zihniyete karşı sonuna kadar demokrasi mücadelemi sürdüreceğim…
Kürdistan Irak’ta bir bölgenin resmi ismi. Bu bölgenin dünyanın tanıdığı bir
cumhurbaşkanı da var, bayrağı da. Üstelik Erdoğan Türkiye’sinde ülkemizden giden işgücü ve yatırımcılarla kalkınmış ve şu anda da çok iyi ilişkilerimizin olduğu bir yer.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ali Mahir Başarır portresi ve RTÜK'ün bize yaptığı haksızlık 03 Aralık 2020 | 777 Okunma CHP içindeki taciz iddialarında Canan Kaftancıoğlu suçlu mu? 02 Aralık 2020 | 1.905 Okunma Kılıçdaroğlu'na linç sanıklarının pervasızlığı 01 Aralık 2020 | 957 Okunma Sokağa çıkmak bize yasak turiste neden değil? 29 Kasım 2020 | 428 Okunma Emine Erdoğan'ın sözleri 28 Kasım 2020 | 1.188 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum