Herkesi kucaklayan bir İstanbul Valisi

Ali Yerlikaya İstanbul'a vali olarak atanalı henüz bir yıl olmadı. Ancak bu kısa süre içinde hem valilik hem de vekaleten belediye başkanlığı yaptığı için farklı bir durum oluştu.

Muhalefet partileri kendisine çok yüklendi. Hatta Ekrem İmamoğlu'na koltuğu devrettikten sonra kendini siyasi polemiklerin içinde bulduğu ilginç ve sıradışı bir süreç yaşadı.

Pazartesi saat 17.00'de bizim Ciner Medya'nın 11. katındaki toplantı odasında kendisini karşılarken aklımda Vali Bey'in yaşadığı bu süreç vardı.

O dönem zor bir dönemdi ama ben Yerlikaya’nın süreci gayet iyi yönettiği,
şimdi de doğru bir strateji ve demokrat bir duruşla medyaya yaklaştığı kanaatindeyim.

Bir süredir farklı siyasi çizgilerden medya organlarını ziyaret ediyor, son günlerin tartışmalı konusu olan “göçmenler” meselesinde önemli bilgiler paylaşıyor ve “Ben siyasetçi değilim, hangi görüşten olursanız olun, herkese eşit mesafedeyim. Ben İstanbul Valisiyim” mesajı veriyor.

Bu objektif tavrın bu kadar kutuplaşmış bir toplumda çok kıymetli ve gerekli olduğunu düşünüyorum. Bir bürokrat kesinlikle böyle olmalı.

İMAMOĞLU İLE “CEP”TEN KONUŞUYORLARMIŞ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ekrem İmamoğlu kendi açısından doğru mu yaptı? 21 Eylül 2019 | 5.316 Okunma Oktar davası Türkiye'nin "Spotlight"ı* olabilecek mi? 18 Eylül 2019 | 3.808 Okunma CHP içinde Ekremciler-Muharremciler ayrışması var mı? 17 Eylül 2019 | 5.318 Okunma Muharrem İnce rüzgarı yeniden eser mi? 13 Eylül 2019 | 4.011 Okunma Diyarbakır'da madalyonun farklı yüzleri 11 Eylül 2019 | 4.312 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar