Amerikan-Alman Marshall Fonu ne diyor?

Biden ABD'sinin temel dış politika öncelikleri olarak şunlar ortaya çıktı: Rusya ve Çin'i sınırlamak. İran'ın nükleer silah elde etmesini önlemek. Avrupa'ya geri dönmek. NATO ittifakını...

Biden ABD'sinin temel dış politika öncelikleri olarak şunlar ortaya çıktı: Rusya ve Çin'i sınırlamak. İran'ın nükleer silah elde etmesini önlemek. Avrupa'ya geri dönmek. NATO ittifakını güçlendirmek.

Biden'ın ilk 100 gününde Rusya ve İran'ın ilk iki sırada geldiği, Çin politikalarının biraz daha zamana yayıldığı, daha 'pazarlığa açık' tutulduğu anlaşılıyor.

Bu başlıkların tamamı Türkiye'yi de ilgilendiriyor.

Türkiye'nin Rusya ve İran'la sınır komşusu olmaktan kaynaklanan enerji tedariki, turizm ve ticarette zorunlu ilişkileri var.

Ayrıca iki ülkeyle Suriye'de hem farklı cephelerde hem de barış arayışı içinde.

Ayrıca Libya, Ukrayna ve Karabağ'da da Türkiye ve Rusya yine farklı cephelerde.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Evet, sizden adam olmaz! 15 Haziran 2021 | 3.365 Okunma Salgından çıkışta ışık göründü 08 Haziran 2021 | 117 Okunma Türkiye'nin ‘baş ağrısı' dindi!.. 28 Mayıs 2021 | 204 Okunma 5 muhalefet milletvekili Bakan'a yönelik lince sessiz kalmamalı 25 Mayıs 2021 | 409 Okunma Oy beklediğiniz seçmene böyle mi gidersiniz? 21 Mayıs 2021 | 497 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar