ABD'li vizyoncu ve ‘yapılmışın' vizyonu!

CHP, Cumhuriyet'in ikinci yüzyılı için bir 'vizyon' hazırladı ama vizyon 'Amerikalı başdanışman'a indirgenince, haliyle en çok Jeremy Rifkin'in neden zahmet edip vizyon açıklamasına gelmemesi ...

CHP, Cumhuriyet'in ikinci yüzyılı için bir 'vizyon' hazırladı ama vizyon 'Amerikalı başdanışman'a indirgenince, haliyle en çok Jeremy Rifkin'in neden zahmet edip vizyon açıklamasına gelmemesi tartışıldı.

Sadece Rifkin değil, diğer vizyoner isimler de uzaktan bağlantıyla katıldılar toplantıya.

Rifkin, video mesajında, Türkiye'nin 20 yıldır Afrika ve Akdeniz ülkeleriyle işlediği 'pivot/merkez ülke' vizyonunu, CHP'ye 'vizyon' diye sundu, onu da sadece 'iklim değişikliği' ile sınırlı tuttu.

'Türkiye'nin kapsamlı bir yol haritası oluşturmasına yardımcı olacağım ve bu şekilde Kılıçdaroğlu ülkesini bir dönüşümden geçirecek' diyerek sözlerine başlayan Rifkin, 'Bu bir sanayi dönüşümü ve sıfır karbon emisyonu içeriyor' dedi.

***

Önceki gün konuyla ilgili haberimizde yer verdik:

Rifkin'in sözünü ettiği Türkiye'nin 'pivot ülke/merkez ülke' konumu, son 20 yılda sadece

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Boyunuzun ölçüsünü alırlarsa ceketi dışarıdan dikerler 31 Ocak 2023 | 393 Okunma Paçacı, istifa etmek üzere konuşmuş 27 Ocak 2023 | 975 Okunma CHP, HDP'yi taşıma görevinden alındı mı? 17 Ocak 2023 | 316 Okunma Teröristin cirit attığı ülke NATO üyesi olamaz 13 Ocak 2023 | 229 Okunma Türk'le ne derdiniz var? 06 Ocak 2023 | 324 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar