ABD'nin sözü PKK'ya Suriye'de geçiyor da…

PKK ne dedi biliyorsunuz değil mi? CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna 25 Ağustos’ta Artvin’de yaptığı saldırıyı üstlenirken… Hedef Kılıçdaroğlu değilmiş de, konvoyu...

PKK ne dedi biliyorsunuz değil mi?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna 25 Ağustos’ta Artvin’de yaptığı saldırıyı üstlenirken…

Hedef Kılıçdaroğlu değilmiş de, konvoyu koruyan askerler, polislermiş. Oldu. Yani masum bir terör eylemi mi oluyor şimdi böyle söyleyince?

Suriye’den IŞİD militanı gelip Ankara’da, İstanbul’da bombalar patlatıp insanlarımızı katlettiğinde lanetlediğimiz terör eylemini, Suriye’den YPG militanı gelip aynısını yaptığımızda sadece “sivillerin” öldürülmesinin kınanması gibi mi?

O güzelim “barış” sözcüğünün içini boşaltıp paçavraya çevirdiğiniz gibi mi?

PKK Kılıçdaroğlu’na suikast eylemini ne zaman bu şekilde “yarım üstlendi” biliyorsunuz değil mi? Dün, 26 Ağustos’ta, sabah 7’de Cizre girişinde tonlarca patlayıcı dolu kamyonla yaptıkları intihar eylemiyle 11 polisi katlettikleri 70 kişiyi yaraladıkları gün.

Başbakan Binali Yıldırım çıktı “terörizme karşı topyekûn savaş” dedi.

Kendisini PKK’dan korurken şehit düşen askerin cenazesine katılan Kılıçdaroğlu “birlikte mücadele edelim” diye destek oldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD Suriye’de Güvenli Bölgeyi nihayet kabul etti ama… 18 Ekim 2019 | 10.988 Okunma Trump’ın Erdoğan’a mektubu utanç verici bir skandal 17 Ekim 2019 | 11.812 Okunma Erdoğan IŞİD konusunda da söylediğini yaptığını göstermeli 14 Ekim 2019 | 6.082 Okunma Suriye harekâtındaki ilk günün tahlili 10 Ekim 2019 | 6.405 Okunma Suriye harekatına ABD destek vermiyor ama “karışmayacağım” diyor 07 Ekim 2019 | 6.887 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar