Yalanlarla yasaklarla

İstatistik Kurumu’nun iyice şaftı kaydı. Nasıl? Önce Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın görev ve yetki alanı dışına çıkartıldı.Tamamen Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin...

İstatistik Kurumu’nun iyice şaftı kaydı. Nasıl? Önce Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın görev ve yetki alanı dışına çıkartıldı.

Tamamen Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin aparatı haline geldi. Diyeceksiniz ki; Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlıyken yapamıyor muydu? Bürokratik işlemler zaman alıyordu, can sıkıyordu.

★★★

Yoksa İstatistik Kurumu’na 2.5 yılda 4 kez başkan değişikliği yapıldı. İşin enteresan tarafı Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan tarafından atanan 3 başkan yardımcısı da görevden alınıp aynı anda üç yeni başkan yardımcısı birden atandı.

Şimdi yayınlayacağı istatistikler önce saraya gidiyor, onay alırsa kamuoyuna açıklanıyor. Peki, açıklananlar ne kadar doğru? İşte orası biraz can sıkıyor.

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İş var beğenmiyorlar! 16 Ekim 2021 | 566 Okunma Beterin de beteri var! 15 Ekim 2021 | 718 Okunma Dolar dokuz doğurdu! 13 Ekim 2021 | 919 Okunma Ülkede üçün biri çalışıyor! 12 Ekim 2021 | 708 Okunma Fransızlar açlıktan Eyfel Kulesi’ni kemiriyor! 11 Ekim 2021 | 1.033 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar