Sizce kime ortak olacak Hazine?

Dünyanın gelişmiş ülkelerine inanamıyorum. Niye bizim yönetim sistemimizi örnek almıyor kimse? Bakın ne güzel yönetiliyor ülke!

Salt Cumhurbaşkanı kararıyla, tek imzayla Türkiye Cumhuriyeti Hazinesi’nin yurtiçindeki ya da yurtdışındaki şirketlere iştirak etmesini sağlayan madde yürürlüğe girdi. Diğer ülkelerde var mı böyle rahat yönetim keyfi?

★★★

Hazine dediğimiz, vergilerimizin toplandığı yer. Türkiye’nin para kasası… Bu kararname ile topladığı vergilerimizle hiçbir somut kriter olmadan gidip canı istediği şirketleri kurtarmak için ortak olabilecek.
Bu kararnamenin başka mantıklı bir açıklaması olmadığından; “şirketlere iştirak konusundaki düzenlemenin herhangi bir şirketin kurtarılması amacı taşımadığı” ifade edildi! Peki, sebebi neydi?

★★★

Bir şirket zorda mı? Sahibi de tanıdık mı? Yazık değil mi ona? Oysa kalbi bir sözüne feda… Öyle deyip duruyor ortamlarda… Gel de şimdi devletin hazinesinin kaynaklarını ona açma!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir futbolcuya bile yetemedik Türkiye’m! 08 Nisan 2020 | 852 Okunma Dolar haddini aştı! 07 Nisan 2020 | 896 Okunma Berat Albayrak’ı en çok benim sevmem! 06 Nisan 2020 | 1.192 Okunma Bırak koronayı öde faturayı! 04 Nisan 2020 | 703 Okunma Böyle lider olur mu? 03 Nisan 2020 | 904 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar