Sizce kime ortak olacak Hazine?

Dünyanın gelişmiş ülkelerine inanamıyorum. Niye bizim yönetim sistemimizi örnek almıyor kimse? Bakın ne güzel yönetiliyor ülke!

Salt Cumhurbaşkanı kararıyla, tek imzayla Türkiye Cumhuriyeti Hazinesi’nin yurtiçindeki ya da yurtdışındaki şirketlere iştirak etmesini sağlayan madde yürürlüğe girdi. Diğer ülkelerde var mı böyle rahat yönetim keyfi?

★★★

Hazine dediğimiz, vergilerimizin toplandığı yer. Türkiye’nin para kasası… Bu kararname ile topladığı vergilerimizle hiçbir somut kriter olmadan gidip canı istediği şirketleri kurtarmak için ortak olabilecek.
Bu kararnamenin başka mantıklı bir açıklaması olmadığından; “şirketlere iştirak konusundaki düzenlemenin herhangi bir şirketin kurtarılması amacı taşımadığı” ifade edildi! Peki, sebebi neydi?

★★★

Bir şirket zorda mı? Sahibi de tanıdık mı? Yazık değil mi ona? Oysa kalbi bir sözüne feda… Öyle deyip duruyor ortamlarda… Gel de şimdi devletin hazinesinin kaynaklarını ona açma!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Aslan miyav dedi Memur-Sen kükredi! 20 Ağustos 2019 | 1.217 Okunma Yazlık Saray’a 170 metre iskele! 19 Ağustos 2019 | 992 Okunma Buraya kadarmış Venezuela aşkı! 17 Ağustos 2019 | 758 Okunma Suni sendika iş başında! 16 Ağustos 2019 | 662 Okunma Arjantin ekonomisi zehir etti tatili! 14 Ağustos 2019 | 659 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar