Kamuda ve özelde binlerce kişiye iş

Pandemi ile topyekün mücadele devam ederken bu süreçte iş arayanlara müjdeli haber kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörden geldi. Üniversitelerden bakanlıklara, Adli Tıp Kurumu’ndan belediyelere kadar pek çok...

Pandemi ile topyekün mücadele devam ederken bu süreçte iş arayanlara müjdeli haber kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörden geldi. Üniversitelerden bakanlıklara, Adli Tıp Kurumu’ndan belediyelere kadar pek çok kurumun personel alım ilanları yayımlandı.

Çoğunlukla lise ve üniversite mezunları için yapılan duyurularda en çok denetçi, zabıta, akademik personel, sürekli işçi, itfaiye eri ve sağlıkçı ilanları göze çarpıyor.

İlan detayları, şartları ve gerekli bilgiler her duyuru için değişiklik gösteriyor. Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) şartı arayan da var aramayan da. Bu konudaki detaylara “kamuilan.ailevecalisma.gov.tr” internet sitesi üzerinden ulaşmak mümkün.

GÜNLÜK 85 LİRA HARÇLIK

İşkur, herhangi bir vasfı olmayan kişileri meslek sahibi yapabilmek için ücretsiz ‘mesleki eğitim kursları’ düzenliyor.

Üstelik meslek öğrenen işçilere günlük 77 lira ile 85 lira harçlık veriyor. Programa katılabilmek için Işkur’a kayıtlı olmak gerekiyor. 16-70 yaş arası ve ilköğretimüniversite eğitimli herkes başvurabilir. Detaylı bilgi, ‘iskur.gov.tr’ adresinden alınabilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
iOS 14'le gelen çılgın özellikler 26 Eylül 2020 | 101 Okunma İşleri büyüten tekno dokunuşlar 19 Eylül 2020 | 67 Okunma 'Cep'te tam koruma 17 Eylül 2020 | 77 Okunma Kamuda ve özelde binlerce kişiye iş 14 Eylül 2020 | 156 Okunma Çocuğunuzu koruyan teknolojiler 12 Eylül 2020 | 60 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar