Kadınlara örnek tekno girişimler

DÜZENLİ BÜYÜMEKurdukları işler sayesinde gerek istihdama gerekse ekonomik büyümeye önemli katkı sağlayan kadınların en büyük özelliği ise neredeyse hiçbirinin paralarını batırmaması....

DÜZENLİ BÜYÜME

Kurdukları işler sayesinde gerek istihdama gerekse ekonomik büyümeye önemli katkı sağlayan kadınların en büyük özelliği ise neredeyse hiçbirinin paralarını batırmaması. Aksine özellikle teknoloji odaklı işler yapan kadınlar, işlerini her sene katlayarak büyütüyor.

Bu haftaki yazımızda sıfırdan başlayarak kısa sürede işini geliştirmiş, teknoloji odaklı girişimci kadınların başarılarını yazdık. Evinde oturup ‘ne yapsam’ diye düşünen kadınlara ilham olacak bu öyküler, birer ders niteliğinde.

HER KOLDAN DESTEK

Şu an ‘kendi işimin patronu olmak istiyorum’ diyen kadınlara örneğin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı faizsiz ve uzun vadeli kredi imkanı sunuyor. 15 bin lira tutarında sağlanan destek, 8 yıl vade ile geri ödenebiliyor. KOSGEB de ‘İleri Girişimcilere Destek Paketi’ ile kadınlara geri ödemesiz 360 bin liralık fon sağlıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Teknolojide son fırsat 11 Ağustos 2020 | 65 Okunma Dijital detoks zamanı 08 Ağustos 2020 | 44 Okunma Genç iş insanlarından büyüme reçetesi 05 Ağustos 2020 | 44 Okunma Kadınlara örnek tekno girişimler 01 Ağustos 2020 | 53 Okunma En 'Çekici' makineler 30 Temmuz 2020 | 44 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar