‘Dostlarımız’dan mısınız?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kurultay konuşmasında öne çıkan “dostlarımızla birlikte” ifadesi oldu. Kılıçdaroğlu’nun “İlk...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kurultay konuşmasında öne çıkan “dostlarımızla birlikte” ifadesi oldu. Kılıçdaroğlu’nun “İlk seçimde dostlarımızla birlikte iktidar olacağız” sözleri, Millet İttifakı’nda resmen yer almayan partilerde nasıl yankılandı?

HDP nasıl algıladı?

“Kemal Kılıçdaroğlu’nun bahsettiği o ‘dostlarımız’dan mısınız?” şeklindeki soruma Hakların Demokratik Partisi (HDP) çevrelerinden gelen yanıtları şöyle özetleyebilirim: HDP’nin gündeminde daha çok, kendi çizgisinde bir toplumsal ittifak çalışması var ama yine de CHP Lideri’nin mesajı, genel olarak olumlu bulundu.

Parti çevrelerinde, Kemal Kılıçdaroğlu’nun o sözünün hem HDP’ye hem yeni partilere mesaj olduğu görüşü hakim. Daraltıcı değil genişletici bularak, ‘dostlarımız’ ifadesini olumlu karşılayan HDP, bu kavramın altının nasıl dolacağını görmek için zamana ihtiyaç duyuyor.

Gelecek ne diyor?

“Kılıçdaroğlu’nun o sözleri partinize de göz kırpmak anlamına mı geliyor?” Bu soruyu yönelttiğim Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selim Temurci telefonda şunları söyledi:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biden da değişecek 01 Aralık 2020 | 178 Okunma MHP Arınç'ın azlini istedi mi? 27 Kasım 2020 | 2.590 Okunma Doğu Akdeniz'de gergin gece 24 Kasım 2020 | 348 Okunma Yargıda reform gündemi 20 Kasım 2020 | 505 Okunma Yargı reformunda yeni paket hazırlığı 17 Kasım 2020 | 313 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar