Brüksel’deki pinpon maçı: Doğu Akdeniz

“Diplomasi bir sanatsa, bu sanatın icrasında herkesin bütün maharetlerini sergilediği günler yaşanıyor Brüksel’de. Doğu Akdeniz gündeminde yaşanan bu diplomatik hareketliliğin benzerini, 25 yıllık diplomasi...

“Diplomasi bir sanatsa, bu sanatın icrasında herkesin bütün maharetlerini sergilediği günler yaşanıyor Brüksel’de.

Doğu Akdeniz gündeminde yaşanan bu diplomatik hareketliliğin benzerini, 25 yıllık diplomasi muhabirliği kariyerimde çok az gördüm ve bu harika.” Güldener Sonumut, dün akşamüstü telefonda böyle başladı söze.

NTV’nin kıdemli Brüksel Temsilcisi Sonumut, iyi bir haberci olmanın ötesinde aynı zamanda bir ‘diplomatik gözlemci’dir. Ben de işte bu sıfatıyla görüşlerini almak istedim Güldener’in.

FRANSA NE İSTİYOR?

Son dönemlerde Türkiye ile en çok karşı karşıya gelen Avrupa ülkesi Fransa. Emmanuel Macron yönetimi, Ankara’nın şimşeklerini bir kez daha üzerine çekiyor. Peki neden? Güldener Sonumut anlatıyor:

FRANSALMANYA EKSENİ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İşin uzmanından WhatsApp mevzuu 12 Ocak 2021 | 988 Okunma Bir bilenden ABD analizi 08 Ocak 2021 | 285 Okunma Bu ay sonu Erdoğan açıklayacak 05 Ocak 2021 | 644 Okunma 2021'de keşke 01 Ocak 2021 | 56 Okunma Hastaneler, kısıtlamalar, aşı ve sağlık çalışanları 29 Aralık 2020 | 79 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar