Brüksel’deki pinpon maçı: Doğu Akdeniz

“Diplomasi bir sanatsa, bu sanatın icrasında herkesin bütün maharetlerini sergilediği günler yaşanıyor Brüksel’de. Doğu Akdeniz gündeminde yaşanan bu diplomatik hareketliliğin benzerini, 25 yıllık diplomasi...

“Diplomasi bir sanatsa, bu sanatın icrasında herkesin bütün maharetlerini sergilediği günler yaşanıyor Brüksel’de.

Doğu Akdeniz gündeminde yaşanan bu diplomatik hareketliliğin benzerini, 25 yıllık diplomasi muhabirliği kariyerimde çok az gördüm ve bu harika.” Güldener Sonumut, dün akşamüstü telefonda böyle başladı söze.

NTV’nin kıdemli Brüksel Temsilcisi Sonumut, iyi bir haberci olmanın ötesinde aynı zamanda bir ‘diplomatik gözlemci’dir. Ben de işte bu sıfatıyla görüşlerini almak istedim Güldener’in.

FRANSA NE İSTİYOR?

Son dönemlerde Türkiye ile en çok karşı karşıya gelen Avrupa ülkesi Fransa. Emmanuel Macron yönetimi, Ankara’nın şimşeklerini bir kez daha üzerine çekiyor. Peki neden? Güldener Sonumut anlatıyor:

FRANSALMANYA EKSENİ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mola 22 Eylül 2020 | 55 Okunma TTB ne diyor? 18 Eylül 2020 | 411 Okunma Brüksel’deki pinpon maçı: Doğu Akdeniz 15 Eylül 2020 | 136 Okunma Kızlar ve kız babaları... 08 Eylül 2020 | 3.274 Okunma Neden Ankara? 04 Eylül 2020 | 2.980 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar