Kraliçe'ye zenci torun mu geldi?

İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in torunu ve Galler Prensi Charles ile hüzünlü hayatı 1997'de Paris'te bir trafik kazasında son bulan Lady Diana'nın oğlu Prens Harry önceki gün baba oldu...

Biz burada seçim meselesi ile uğraştığımız sırada İngilizler de Harry ile karısı Amerikalı sabık oyuncu Meghan Markle’ın doğacak çocuklarının kız mı yoksa erkek mi olacağını tahmin derdine düşmüşlerdi. Kraliyet gelenekleri bebeğin cinsiyetinin önceden açıklanmasına izin vermediği için tahminler almış başını yürümüştü, ağırlık çocuğun kız olacağı yolunda idi ve Markle’in bir erkek doğurması kamuoyunun nerede ise yarısını hayal kırıklığına uğrattı.

Saraydan yapılan açıklamada da bir tuhaflık vardı; “Sussex Dükü ve Düşesi” unvanını taşıyan Harry ile Meghan’ın bir erkek çocuk sahibi oldukları duyuruldu, o kadar! Ne çocuğun nerede dünyaya geldiği söylendi, ne de isminin ne olacağı!

Bu konuda bugün belki bir açıklama yapılacaktır ama muamma bebeğin dünyaya gelişinden sonraki iki gün boyunca devam etti ve İngiliz gazetelerinin bir kısmı doğumun Windsor’daki sarayın bölümlerinden olan Fragmore’da, bir kısmı da Londra’daki Portland Hastahanesi’nde olduğunu yazdılar. Hattâ, “baba” olduğunu gazetecilere müjdelediği andaki heyecanı her hareketinden anlaşılan Prens Harry de bu konudaki soruları cevapsız bıraktı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Atatürk'ü Samsun'a Vahideddin gönderdi" saçmalığını bana mâletmeyin! Mustafa Kemal'in Samsun'a gidişi padişahın değil, devletin kararıdır! 24 Mayıs 2019 | 88 Okunma Atatürk'ün Nöbet Defteri ve "geziği avnamak"... 22 Mayıs 2019 | 43 Okunma Tarihimizin gidişatını değiştiren Bandırma Vapuru hüzünlü bir gemidir: Devlet, Bandırma'nın bir zamanlar ismini bile unutmuştu! 19 Mayıs 2019 | 194 Okunma Bandırma Vapuru'nu İstanbul'dan Samsun'a götüren ama gölgede kalan 25 kahraman denizci! 17 Mayıs 2019 | 3.210 Okunma Sultan Abdülhamid'in "karakutusu" Arap İzzet Paşa'nın kayıp günlükleri yayınlandı. O dönem artık daha mükemmel yazılabilecek! 15 Mayıs 2019 | 4.631 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar