Kraliçe'ye zenci torun mu geldi?

İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in torunu ve Galler Prensi Charles ile hüzünlü hayatı 1997'de Paris'te bir trafik kazasında son bulan Lady Diana'nın oğlu Prens Harry önceki gün baba oldu...

Biz burada seçim meselesi ile uğraştığımız sırada İngilizler de Harry ile karısı Amerikalı sabık oyuncu Meghan Markle’ın doğacak çocuklarının kız mı yoksa erkek mi olacağını tahmin derdine düşmüşlerdi. Kraliyet gelenekleri bebeğin cinsiyetinin önceden açıklanmasına izin vermediği için tahminler almış başını yürümüştü, ağırlık çocuğun kız olacağı yolunda idi ve Markle’in bir erkek doğurması kamuoyunun nerede ise yarısını hayal kırıklığına uğrattı.

Saraydan yapılan açıklamada da bir tuhaflık vardı; “Sussex Dükü ve Düşesi” unvanını taşıyan Harry ile Meghan’ın bir erkek çocuk sahibi oldukları duyuruldu, o kadar! Ne çocuğun nerede dünyaya geldiği söylendi, ne de isminin ne olacağı!

Bu konuda bugün belki bir açıklama yapılacaktır ama muamma bebeğin dünyaya gelişinden sonraki iki gün boyunca devam etti ve İngiliz gazetelerinin bir kısmı doğumun Windsor’daki sarayın bölümlerinden olan Fragmore’da, bir kısmı da Londra’daki Portland Hastahanesi’nde olduğunu yazdılar. Hattâ, “baba” olduğunu gazetecilere müjdelediği andaki heyecanı her hareketinden anlaşılan Prens Harry de bu konudaki soruları cevapsız bıraktı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Filiz Hanım... 17 Ocak 2021 | 55 Okunma İBB, Mimar Sinan'ın Şemsi Paşa Camii'nin önüne bundan 420 yıl önce yaptığı yola beton döktü! 10 Ocak 2021 | 364 Okunma Bir zamanlar "Türkçe" denen şık, zarif, âhenkli ve şuh bir dil vardı... 07 Ocak 2021 | 1.456 Okunma Sessiz-sadasız kurtarılan Atlas Sineması ve Küçük Sahne işte böyle şaşaaya büründü! 29 Aralık 2020 | 50 Okunma İşte, yeni AKM için Taksim'de sessiz sedasız devam eden muazzam inşaat 28 Aralık 2020 | 762 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar