Doğu cephesinde değişen bir şey yok

Fırat’ın doğusu ile ilgili onlarca şey yazılıp söylendi. Ben de bundan tam üç yıl önce Al Jazeera için "Fırat’ın batısı çocuklarımız için neden önemli" diye bir yazı...

Fırat’ın doğusu ile ilgili onlarca şey yazılıp söylendi. Ben de bundan tam üç yıl önce Al Jazeera için "Fırat’ın batısı çocuklarımız için neden önemli" diye bir yazı kaleme almıştım. İçinde “Herkesin ilgilendiği ama bizim yüz vermediğimiz toprakların önümüzdeki dönemin anahtarı ve hatta yaşam kilidi olduğu geç anlaşılacak ancak o zaman da yeni Lawrence’ların hikâyesini yazacağız” şeklinde bir cümle kurmuştum.

Neyseki 15 Temmuz sonrası devletin iç temİzliği ile beraber bu konular acil olarak devreye sokuldu. Darbe girişiminin bütün yıkıcı etkilerine rağmen terör koridoru projelerine neşter atıldı.

Ancak bugün maalesef yeni Lawrence’lerin yaptıklarını Fırat’ın doğusunda ve batısında temizlemek zorundayız .

Geçmişte sahada İngiltere vardı. Şimdi ABD ve İsrail var. O nedenle de Lawrence yerine isimler ya İbranice ya da ABD menşeli.

İsimler farklı olsa da kullanılan yöntem hep aynı. Karşımıza yine farklı etnik gruplar şeklinde organize edilmiş yeni kıtalar çıkarılacak.

İdlip’te organize edilmiş gruplar, Mümbiç’te PYD/PKK ve Fırat’ın doğusunda derinlikte Körfez Koalisyonu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Doğu cephesinde değişen bir şey yok 15 Ocak 2019 | 3.108 Okunma '300 Spartalı'dan, delilere ve oradan Mehmetçiğe.. 13 Kasım 2018 | 1.113 Okunma Castle International 22 Eylül 2018 | 405 Okunma Kandil operasyonu... Bir durun ve düşünün! 09 Haziran 2018 | 5.526 Okunma Bu kadar benzerlik düşündürücü! 25 Mayıs 2018 | 2.470 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar