Gitmek mi zor, kalmak mı?

Büyük Okyanus’un ortasında büyük bir yolcu gemisinin birinci kaptanı ikinci kaptanla, ikincisi üçüncü ile üçüncü de çarkçıbaşı ile, kamarot da yolcu ile kavga ediyor. Bu nedenle koca gemi...

Büyük Okyanus’un ortasında büyük bir yolcu gemisinin birinci kaptanı ikinci kaptanla, ikincisi üçüncü ile üçüncü de çarkçıbaşı ile, kamarot da yolcu ile kavga ediyor. Bu nedenle koca gemi sağa sola yalpa yapıyor. Böyle bir tablo sizlere neyi çağrıştırdı acaba? Bu sorunun cevabını sizler kulağıma  sessizce fısıldıyor gibisiniz!

“Derdim çoktur  hangisine yanayım” adlı türkünün de dediği gibi 21. Yüzyıl’ın ilk çeyreğinde bu denli problemi olan ülkem insanı, dertlerinin hangi birine yanacağını şaşırdı. Nasıl şaşırmasın ki?

Komşularla olan ilişkilerimiz, Suriyeliler, Afganlar, diplerde olan ekonomi, yolsuzluklar, yoksulluklar, siyasetin ve siyasetçilerin birbirleri ile kanlı bıçaklı olmaları, bir de tüm bunlar yetmiyormuş gibi demokrasinin temel taşı olan laiklik karşıtlarının siyasi İslam dayatmaları!

Ülkemi yönetenler; şu an da ülkeyi getirdiğiniz noktada büyük bir şaşkınlık içinde ne yapacağınızı bilemez haldesiniz. Tüm dikkatinizi nasıl ve ne yaparsak iktidarda kalabilirizin uğraşına verdiniz. Nafile, oylarınız kutuplardaki buzullar gibi her geçen gün artarak eriyor. Hani denir ya “Geçti Bor’un pazarı…”

Artık çareler tükendi. Seçmene söylediğiniz...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Her şeyin başı liyakat 21 Eylül 2021 | 223 Okunma Kulaklarım kapalı Türkiye'yi gözlüyorum 18 Eylül 2021 | 47 Okunma Gitmek mi zor, kalmak mı? 14 Eylül 2021 | 104 Okunma Haddini aşma 10 Eylül 2021 | 1.064 Okunma Laiklik, Demokrasi’nin tacıdır 07 Eylül 2021 | 81 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar