Anlatan mı, yaşayan mı?

Erdoğan, Ordu’da toplu açılışlara katıldı. Halka hitap ederek ”Tüm dünya krizlerin pençesinde kıvranırken, biz doludizgin ilerlemeyi sürdürüyoruz(!) Elbette bizim de sıkıntılarımız...

Erdoğan, Ordu’da toplu açılışlara katıldı. Halka hitap ederek ”Tüm dünya krizlerin pençesinde kıvranırken, biz doludizgin ilerlemeyi sürdürüyoruz(!) Elbette bizim de sıkıntılarımız yok değil, var ama biz bunları aşacak güçteyiz. CHP’nin karneyle benzin, ekmek dağıtılan dönemleri vardı ya bizim iktidarımızda böyle bir şey var mı?”

Erdoğan, devamlı ekmekle karne diyerek rahmetli Demirel’in dediği gibi “Dünkü güneşle, bugünkü çamaşırı kurutmaya çalışıyor.”

Sayın Erdoğan; Ülkenin sorunları öyle ıslak hale geldi ki, Putin’in, yerli ortağı atıp  üzerine çöktüğü Akkuyu’nun üreteceği tüm enerjiyi kullansanız bile ıslattığınızı kurutamaz!!!

Kendi ifadenizle bazı sıkıntılar olduğunu söylüyor, devamında da bu sıkıntıları çözecek güçteyiz diyorsunuz. İktidarda sizsiniz, muhalefette değilsiniz. Çözeriz dediğiniz sorunlar öyle ufak tefek şeyler olmayıp, yumak halinde.

Örnek verdiğiniz karne dönemi 2. Dünya Savaşı yılları. Etrafımız kan gölü, genç Cumhuriyet henüz toparlanmışken Lozan kahramanı İNÖNÜ ülkeyi savaşa sokmamak için uğraş veriyordu.

Peki vatandaş Mehmet dese...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dunning-Kruger Sendromu 06 Ağustos 2022 | 225 Okunma Anlatan mı, yaşayan mı? 04 Ağustos 2022 | 66 Okunma Umut Utku ve Patara’nın kumları 01 Ağustos 2022 | 110 Okunma Din değil, oy kardeşliği! 28 Temmuz 2022 | 133 Okunma O günlerden, bugünlere! 26 Temmuz 2022 | 55 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar