ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Gelecek kararıyor!

15 yıllık AKP iktidarında değişen bakanların sayılarını unuttuk dersek yeridir… İlginç olan, her gelen yeni bakan kendine özgü birtakım değişiklikler yaptıkça eğitimin yavaş yavaş laiklikten uzaklaştığını görüyoruz…Sayın Bakan; yeni müfredatı savunurken, “en çağdaş ve bilimsel eğitimi verdiklerini, gereksiz konuların da çıkarıldığını” ifade ediyor .

Mesut Parlak
Mesut Parlak Sözcü Gazetesi
14 Eylül 2017 | 99

15 yıllık AKP iktidarında değişen bakanların sayılarını unuttuk dersek yeridir… İlginç olan, her gelen yeni bakan kendine özgü birtakım değişiklikler yaptıkça eğitimin yavaş yavaş laiklikten uzaklaştığını görüyoruz…

Sayın Bakan; yeni müfredatı savunurken, “en çağdaş ve bilimsel eğitimi verdiklerini, gereksiz konuların da çıkarıldığını” ifade ediyor. Sayın Bakan; size göre müfredattaki fazlalıkların neler olduğunu açıklamanıza gerek yok. Tüm kamuoyu bu değişiklikle neyin amaçlandığını çok iyi biliyor. Fakat iddialı bir şekilde Sayın Bakan hızını alamayıp ekliyor “Atatürk’e dair öğretilmesi gerekip çıkarılan konu da yok” diyor.

Rahmetli İnönü olsaydı “Hadi canım sen de demez miydi?” Sayın Bakan laik demokratik Cumhuriyet’e inanan yurttaşların zekalarıyla alay etmeyin. Zira, Kurtuluş Savaşları, Cumhuriyet’in kuruluşu ve Atatürk devrimlerinin neden kuşa çevrildiği konusunu bile açıklayamadınız.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER