Uydu mu?

Hadi, uydumuz için roketlerini kullandığımız Elon Musk'a "fırlatma" diye baskı yapan ABD'deki Ermeni lobisini (Sözcü) anlıyoruz da siz niye rahatsızsınız Özlem Hanım? Uydunun fırlatılışını kişisel Twitter hesabından paylaşan Musk kadar bile sevinemediniz mi?

Hanımefendiyi trene bakışından hatırlarsınız...

Hani, Türkiye'den Çin'e direkt gidecek, izolasyon günlerinin durgunluğunda ticarete can katacak ihracat treninin peşine takılmıştı...

Artık nasıl bir motivasyonsa, "belki kalkmaz" umuduyla peşine takıldığı tren bir istasyona uğrayınca da basmıştı kahkahayı. Ve kime nispet yapıyorsa, "Çin'e vagon gitmiyor, yolculuk Halkalı'da bitmiş!" diye geçmişti haberini.

Ne büyük gazetecilik ama!

Derken o tren Halkalı'da işini gördü... En eski kara ticaret yolunun eksiğini 21. yüzyılda tamamlayan Marmaray'dan geçti. Çin'e gitti. Geldi.

Dün de kafayı, TÜRKSAT 5A uydusunun uzaya fırlatılmasına takmıştı.

"Bugün yapay gündemde neler var?" sorusuna ise "Uydu" diye sitemkâr, kısa bir yanıt veriyordu...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ahmet’in yine empatisi gelmiş 10 Ocak 2021 | 1.574 Okunma Uydu mu? 09 Ocak 2021 | 859 Okunma Süper başladık değil mi! 08 Ocak 2021 | 229 Okunma Dünyada darbe olmuş siz hâlâ... 06 Ocak 2021 | 441 Okunma 2021’in yazarı belli oldu 04 Ocak 2021 | 526 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar