Putin’den Macron’a Napolyon dersleri

Putin, "Ukrayna'ya asker göndermek ihtimal dışı değil" diyen Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a "Bir zamanlar ülkemizin topraklarına asker gönderenlerin akıbetini unutmadık" diye cevap verdi. Putin'in kendisine karşı ordu toplamaya...

Putin, "Ukrayna'ya asker göndermek ihtimal dışı değil" diyen Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a "Bir zamanlar ülkemizin topraklarına asker gönderenlerin akıbetini unutmadık" diye cevap verdi.
Putin'in kendisine karşı ordu toplamaya kalkan Macron'a sonunu hatırlattığı Fransız İmparatoru Napolyon, Avrupa egemenliğini sağlama hedefi karşısında ilk düşman olarak Rusya'yı görüyordu.
Bugün Macron, Putin'e vurmak için Ukrayna'yı kullanırken, Napolyon Rusya'ya saldırmak için bir sıçrama tahtası olarak Prusya'dan aldığı Polonya topraklarında kurulan Varşova Düklüğü'nü kullanacaktı.Gözü yükseklerdeydi. Rus ordusunu yenmeyi, Moskova'yı ele geçirmeyi, Rusya'yı teslim olmaya zorlamayı ve kendisi için uygun koşullarda bir barış anlaşmasını dikte etmeyi hesaplıyordu.
Napolyon'un ordusu üç aylık çatışmaların ardından...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP kazanmayı öğrendi mi? 13 Nisan 2024 | 320 Okunma Meydanları doldurmazsan doldururlar 12 Nisan 2024 | 701 Okunma Sabah’ın manşeti 10 Nisan 2024 | 548 Okunma Hadi oradan 08 Nisan 2024 | 735 Okunma İşçi vatandaş değil mi? 07 Nisan 2024 | 294 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar