O “emir kulu” anana bacına sık deseler sıkar mıydı?

FETÖ'cülere göre 15 Temmuz darbe girişimine kalkışan, destek veren kim varsa ya "kandırılmış" ya "ne yaptığını bilmiyor" ya da "emir kulu." Hatta daha ileri gidip çoluk çocuk 250 kişiyi katleden...

FETÖ'cülere göre 15 Temmuz darbe girişimine kalkışan, destek veren kim varsa ya "kandırılmış" ya "ne yaptığını bilmiyor" ya da "emir kulu."
Hatta daha ileri gidip çoluk çocuk 250 kişiyi katleden yüzlercesini de sakat bırakan bu katillere "ana kuzusu" bile diyorlar.
Ülkenin "solcuyum" diyen ana muhalefet liderinin de o günden beri tek derdi bu FETÖ'cü, darbeci ajitasyona hizmet.
Geçen gün de bir televizyon kanalında o kanlı gecede sivilleri katleden pislikleri "günahsız" diye tarif edip şunları söyledi:
"Hepimiz biliyoruz ki komutanın emri tartışılmaz ve koşulsuz yerine getirilir." Yok öyle bir şey, yine yanlış biliyorsunuz Kemal Bey!
Bakın Anayasamızın "kanunsuz emri" tanımlayan 137. maddesi ne diyor:
"Konusu suç teşkil eden emir, hiçbir suretle yerine getirilmez; yerine getiren kimse sorumluluktan kurtulamaz."
Eline silah verilecek kadar akla, mantığa sahip olsalar da hadi diyelim ki Kılıçdaroğlu'nun dediği gibi o askerler dünyadan bihaberler...
Madem bir emirle, elinde Türk bayrağı olan, anneleri, dedeleri, çocukları vuracak kadar "askerler"...
Peki, sizce kanundan, nizamdan bihaber bu beyinsiz robotlar aynı kanunsuz emir anneleri, kardeşleri için verilseydi yine uyup dan dun sıkacaklar mıydı dersiniz?
Soru basit değil mi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O karedeki tek Selanikli Atatürk, o da... 02 Aralık 2023 | 27 Okunma Elon Musk hata yaptığının farkında 01 Aralık 2023 | 575 Okunma Büyük Musk, küçük düşünme 29 Kasım 2023 | 451 Okunma Erdoğan hep tek kale mi oynayacak? 27 Kasım 2023 | 687 Okunma Mesele Seçil Erzan’dan ibaret değil 26 Kasım 2023 | 1.077 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar