Mossad ateşkesi İrlanda’da değerlendiriyor

Dünyadaki İsrail karşıtlığı çığ gibi büyüyor. Tel Aviv'in Filistin'de 50 gündür sergilediği barbarlık, İkinci Dünya Savaşı'ndan beri anlatılan "mağduriyet hikâyesinin" simlerini...

Dünyadaki İsrail karşıtlığı çığ gibi büyüyor. Tel Aviv'in Filistin'de 50 gündür sergilediği barbarlık, İkinci Dünya Savaşı'ndan beri anlatılan "mağduriyet hikâyesinin" simlerini bir anda döktü.
Dünyanın dört bir yanından el kadar çocuklar online internet oyunlarında Filistin'e destek mitingleri düzenliyorlar. En son ne zaman böyle yaygın, kendiliğinden ve hâliyle samimi bir küresel dayanışma havası oluşmuştu, aklıma bir örnek daha gelmiyor.
İsrail açısından iş çığırından çıkmış durumda.
İşte İrlanda'da Cezayir kökenli bir meczubun sağa sola bıçakla saldırsın diye sokağa salınması bu gidişata dur demek için.
Medyada da düğmeye basıldı. Gazze'de şu ana kadar öldürülen 6 bin çocuğun adını dahi anmayan malum medya, Dublin'deki saldırılarda bıçakla yaralanan üç çocuk için hastane önünden canlı yayında.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erbakan’ı dinlerken AK Parti’yi tebrik ettim 24 Şubat 2024 | 921 Okunma Biraz da diğer belediyeler ölsün Ekrem Bey! 23 Şubat 2024 | 566 Okunma DEM’in İstanbul başvurusu niye mesele edildi? 21 Şubat 2024 | 2.651 Okunma Nişestend u goftend u ber-hastend 19 Şubat 2024 | 613 Okunma Esenyurt’ta bir oy DEM’e bir oy İmamoğlu’na formülü 18 Şubat 2024 | 799 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar