Macron büyüyünce Merkel olacakmış

NATO'nun 70. Yıl Zirvesi bu yıl Londra'da yapıldı. Zirve'nin ana gündem maddeleri Türkiye'nin ekseninde olduğu tartışmalardı.

Bunlardan ilki, Türkiye'nin PKK'nın Suriye kolu YPG'nin tanımına yönelik tazyikiydi. İkincisi ise Ankara'nın YPG konusunda netleşme sağlanmadığı için şerh koyduğu Baltıklar ve Polonya'da örülmeye çalışılan yeni "duvar"ın akıbeti...
Klişelerin sıralandığı sonuç metnini bir kenara koyarsak, Baltık ülkeleri ve Polonya için tasarlanan güvenlik planına dair pürüzlerin giderildiği görülüyor. Türkiye'nin bu adımına karşılık NATO'nun önümüzdeki süreçte YPG terör örgütüne karşı tavrının ne olacağıysa merak konusu.
Çünkü, Paktın genel sekreteri Jens Stoltenberg bu konuda ortaya bir irade sergilese de Fransa'nın başını çektiği bir grubun Türkiye'ye karşı PKK kozundan vazgeçmek istemediğini biliyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ne yapıyorsun İsmail? 08 Ekim 2021 | 2.679 Okunma Tarım Kredi Kooperatifleri kâr hedeflemeli mi? 06 Ekim 2021 | 672 Okunma Aşı durumuna göre insan tipleri 04 Ekim 2021 | 1.781 Okunma Artık İstanbul’da her saat trafik kaput 03 Ekim 2021 | 418 Okunma Pandemiye parlamenter sistemle girseydik... 02 Ekim 2021 | 337 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar