Koç sponsorluğunda haybeye solculuk

Eski Yunanistan Başbakanı Çipras, Koç Üniversitesi'nin mezuniyet törenindeki konuşmasını Türkçe olarak söylediği "Boyun Eğme" sloganıyla bitirmiş. Peki, talebelere neye boyun eğmemelerini tavsiye ediyor...

Eski Yunanistan Başbakanı Çipras, Koç Üniversitesi'nin mezuniyet törenindeki konuşmasını Türkçe olarak söylediği "Boyun Eğme" sloganıyla bitirmiş.
Peki, talebelere neye boyun eğmemelerini tavsiye ediyor solcu Çipras?
Sermayeye mi?
Olur mu hiç? Konuştuğu orman arazisinin orta yerine dikilmiş okul, küresel bağlantıları olan Türkiye'nin en büyük holdingine ait.
Böyle şeyler söyleyecek olsa yıllığı bilmem ne kadar olan özel üniversitenin mezuniyet törenine değil bir devlet okuluna giderdi değil mi?
Gerçi orada da kendisine "Gelip burada sol jargon parçalıyorsun ama iktidara geldiğinde bırak boyun eğmeyi, yerleri öptün" diye hatırlatan mutlaka çıkardı.
Zira Avrupa'nın para babaları, borç faizlerini ertelemesi karşılığında boynuna kıravat taktıkları Çipras'ı tepe tepe kullandılar.
Çipras da görev...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Trump'ı öldüremediler mi yoksa öldürmek mi istemediler? 15 Temmuz 2024 | 1.339 Okunma Türkiye-Suriye normalleşmesinde Irak devrede 14 Temmuz 2024 | 164 Okunma O gece A Haber 13 Temmuz 2024 | 290 Okunma TÜSİAD bildiğiniz gibi... 12 Temmuz 2024 | 2.055 Okunma Enflasyonu en yüksekten hesaplayınca kimin cebi dolacak? 10 Temmuz 2024 | 2.746 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar