Kim demiş ‘İstikbal göklerdedir’ diye?

İlk Türk astronotu Alper Gezeravcı, uzay çalışmalarının ikinci gününde. Ay'a ayak bastığında "Benim için küçük, insanlık için büyük bir adım" diyen Neil Armstrong misali, uzaya...

İlk Türk astronotu Alper Gezeravcı, uzay çalışmalarının ikinci gününde.
Ay'a ayak bastığında "Benim için küçük, insanlık için büyük bir adım" diyen Neil Armstrong misali, uzaya çıkan ilk Türk olarak o da "İstikbal göklerdedir" dedi.
Gezeravcı dün uzayda yaptığı ikinci konuşmasında da ilkinde olduğu gibi Atatürk'e ait olduğunu söylediği "İstikbal göklerdedir" mottosunu tekrarladı.
Tarihçiler, Atatürk'ün böyle bir sözü olmadığını söylüyorlar.Afet İnan'ın kızı Arı İnan çok araştırdığını ancak Atatürk'ün böyle bir sözü nerede kime söylediğine dair hiçbir bilgiye ulaşamadığını anlatıyor. Hatta Atatürk'ün manevi kızı Sabiha Gökçen'e de sormuş. İlk kadın pilotumuz Gökçen de "Acaba Türkkuşu'nun açılışında söylemiş olabilir mi" diye kendini zorlamış ama hatırlayamamış.
Neyse "Niyet...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hepimizi yaktın Aaron Bushnell 28 Şubat 2024 | 709 Okunma Eskişehir bu kez CHP için çantada keklik değil 26 Şubat 2024 | 944 Okunma Erbakan’ı dinlerken AK Parti’yi tebrik ettim 24 Şubat 2024 | 977 Okunma Biraz da diğer belediyeler ölsün Ekrem Bey! 23 Şubat 2024 | 581 Okunma DEM’in İstanbul başvurusu niye mesele edildi? 21 Şubat 2024 | 2.654 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar