İyi de neden hep Habertürk?

Seçerek mi alıyorlar, sırayla mı?

Ne yalan söyleyeyim, Sezgin Baran Korkmaz'ın kim olduğuyla ilgili ayrıntıları birkaç gündür süren tartışmalar vesilesiyle öğrendim.
Zira dolandırıcılık iddiasıyla aranan, köşeye sıkışan ve yurtdışına kapağı atan kanun kaçağı "işadamları" pek ilgimi çekmiyor. Haklarındaki haberleri en fazla üstünkörü okuyup geçiyorum.
Ama anlaşılan o ki, alanı ne olursa olsun, bir kısım gazetecinin bu durumdaki kişilere mesleki refleksleri çok çok aşan özel ilgisi var.

Öyle ki bahsi geçen firari şahsa hangi davranışın yakışıp yakışmayacağı konusunda referans olacak kadar ileri gidebiliyorlar. Hatta aralarında Korkmaz'a kısaca SBK dediklerini de öğreniyoruz; adını sık andıkları için başvurdukları bir tasarruf olsa gerek.

Platonik bir durumdan bahsetmiyoruz elbette.
Korkmaz da onlara karşı boş değilmiş. Medyada "abla", "abi" diye gördüğü pek çok kontağı varmış. Kendine şak diye telefon açıp itiraflarda bulunacağı, samimi sohbetler yapacağı, taleplerini aktaracağı bir....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
2019 ile 2024 İstanbul seçimleri arasındaki farklar 06 Aralık 2023 | 463 Okunma Çarşı buna karşı değil mi? 04 Aralık 2023 | 713 Okunma Seçil Erzan davasında mağdur yok gibi 03 Aralık 2023 | 594 Okunma O karedeki tek Selanikli Atatürk, o da... 02 Aralık 2023 | 672 Okunma Elon Musk hata yaptığının farkında 01 Aralık 2023 | 719 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar