İkiz kulelerin sırrı çözülmeden ABD’ye de dünyaya da huzur yok

9 Eylül saldırıları ABD tarihindeki en ciddi kırılma noktası. Bu tarihten sonra ABD savaş mekanizması adeta yavrusunu yiyen bir canavara dönüştü. Öyle ki, 2. Dünya Savaşı zaferinin ardından Soğuk...

9 Eylül saldırıları ABD tarihindeki en ciddi kırılma noktası.
Bu tarihten sonra ABD savaş mekanizması adeta yavrusunu yiyen bir canavara dönüştü.
Öyle ki, 2. Dünya Savaşı zaferinin ardından Soğuk Savaş'ın kapısını aralayan McCarthycilik, ABD'deki müesses nizamın milenyum için uygulamaya koyduğu yeni dünya düzeninin yanında masum kalır.
Saldırının, yalnızca Afganistan'daki, Irak'taki, Libya'daki yüzbinlerce insanın öldüğü, hayatının kaydığı ve hala etkileri devam eden işgallere altlık yapılmasından bahsetmiyorum. O günden sonra ABD'de dahil tüm dünya, içi tehdit algısıyla olağanüstü hale geçti. İslam'a, doğululara, Afrikalılara karşı güvenlik paranoyası görülmedik şekilde tırmandı. X-ray uygulaması tüm dünyayı o zaman sarmaya başladı meslea.
Saldırının, resmi tarihe geçtiği gibi gerçekleşmediğini, olayda ABD'deki derin güçlerin de parmak olduğunu iddia edenlerin başı hala fena belaya giriyor.
...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
DEM’in İstanbul başvurusu niye mesele edildi? 21 Şubat 2024 | 2.048 Okunma Nişestend u goftend u ber-hastend 19 Şubat 2024 | 610 Okunma Esenyurt’ta bir oy DEM’e bir oy İmamoğlu’na formülü 18 Şubat 2024 | 768 Okunma Putin, Navalni’yi niye öldürsün? 17 Şubat 2024 | 347 Okunma Bugün bir Gürsel Tekin kolay yetişmiyor 16 Şubat 2024 | 746 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar