Hakkaniyetli sazan

Sazan her yeme balıklama atlamasıyla ünlü bir deniz canlısıdır. Hep karnı mı açtır yoksa gözü mü, bilinmez. Belki de sazanın her yemin üzerine atlama refleksinin sebebi, türünün doğadaki sayısının faydasından fazla olmasıdır.

İzlediğim bir belgeselde balıkçının tekinin çilekle kilolarca sazan yakaladığını hatırlatarak, balığımızın sazanlığı konusunda son noktayı koyalım.
Çünkü bizim işimiz basının sığ sularının sazanları...

***

Dün baktım yine en meşhurları, BirGün, Sözcü, Cumhuriyet ve karanlık oda gibi oltacıların zokasını yutmuş, çırpınıyorlardı. Yemi biliyorsunuz...
Ne çilek ne çikolata... Bildiğiniz "şeriat umacısı"
Milli Eğitim Bakanlığı'nın, 2017'de hizmet içi eğitimler için hazırlanan Psikososyal Önleyici Destek Programı kitabında yer alan 4 görseli seçip "yorumlamışlar". İddialarına göre, "MEB'in kitabında başı açık kadınlar kötü, başörtülüler ise iyi gösteriliyormuş".
Çünkü efendim "başı açık kadının kucağındaki çocuk ağlarken, başörtülü kadının yanındaki çocuk gülüyormuş"!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu gazetecilikse manipülatörlük ne? 10 Nisan 2020 | 2.448 Okunma Küresel sermayenin portakalı bunlar! 08 Nisan 2020 | 2.858 Okunma Bir vatandaş olarak TÜSİAD’dan beklentim 06 Nisan 2020 | 3.004 Okunma Koronavirüs’ü yenmiş bir hastadan tavsiyeler 05 Nisan 2020 | 1.243 Okunma Kısa bir ara 04 Nisan 2020 | 2.316 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar