Hakkaniyetli sazan

Sazan her yeme balıklama atlamasıyla ünlü bir deniz canlısıdır. Hep karnı mı açtır yoksa gözü mü, bilinmez. Belki de sazanın her yemin üzerine atlama refleksinin sebebi, türünün doğadaki sayısının faydasından fazla olmasıdır.

İzlediğim bir belgeselde balıkçının tekinin çilekle kilolarca sazan yakaladığını hatırlatarak, balığımızın sazanlığı konusunda son noktayı koyalım.
Çünkü bizim işimiz basının sığ sularının sazanları...

***

Dün baktım yine en meşhurları, BirGün, Sözcü, Cumhuriyet ve karanlık oda gibi oltacıların zokasını yutmuş, çırpınıyorlardı. Yemi biliyorsunuz...
Ne çilek ne çikolata... Bildiğiniz "şeriat umacısı"
Milli Eğitim Bakanlığı'nın, 2017'de hizmet içi eğitimler için hazırlanan Psikososyal Önleyici Destek Programı kitabında yer alan 4 görseli seçip "yorumlamışlar". İddialarına göre, "MEB'in kitabında başı açık kadınlar kötü, başörtülüler ise iyi gösteriliyormuş".
Çünkü efendim "başı açık kadının kucağındaki çocuk ağlarken, başörtülü kadının yanındaki çocuk gülüyormuş"!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ne yapıyorsun İsmail? 08 Ekim 2021 | 2.676 Okunma Tarım Kredi Kooperatifleri kâr hedeflemeli mi? 06 Ekim 2021 | 670 Okunma Aşı durumuna göre insan tipleri 04 Ekim 2021 | 1.781 Okunma Artık İstanbul’da her saat trafik kaput 03 Ekim 2021 | 417 Okunma Pandemiye parlamenter sistemle girseydik... 02 Ekim 2021 | 336 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar