Gitme diyen yok nereye kaçıyorsun arkadaş?

Dünya batıya göçüyor. Erken göçen sonra gelene git diyor. Her ülkede tartışma benzer. Fox News muhabiri Bill Melugin'in, Meksika'dan kaçak yollarla ABD'ye geçen bir Türk'le yaptığı röportaj da dün...

Dünya batıya göçüyor.
Erken göçen sonra gelene git diyor.
Her ülkede tartışma benzer.
Fox News muhabiri Bill Melugin'in, Meksika'dan kaçak yollarla ABD'ye geçen bir Türk'le yaptığı röportaj da dün tüm dünyada viral oldu.
California'ya yasadışı yollardan geçen ve Meksika sınırındaki kartele 10 bin dolar ödediğini anlatan Türk göçmenin şu sözleri, Elon Musk tarafından "Cidden" yorumuyla paylaşıldı:
"Amerikan halkı haklı. Ülkeye gelenlerin iyi olup olmadığını bilmiyorlar. Ben iyiyim ama ya iyi değillerse... Katilse ya da psikopatsa. Öldürmeyeceğinin garantisi yok. Güvenlik kontrolü yok."Keşke Fox muhabiri, tipten, ten renginden karakter analizi yapabilen bu bilinçli sığınmacıya neden hayatını tehlikeye atıp ABD'ye yasadışı yollardan girmeye çalıştığını da sorsaydı.
...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kim, kime ne yapmış? 21 Haziran 2024 | 327 Okunma Ecnebilerin Türkiye’de güvendiği gazeteciler 19 Haziran 2024 | 294 Okunma Ukrayna’yı ya Ruslar işgal edecek ya da AB(D) 17 Haziran 2024 | 365 Okunma Avrupa’da hava Türkiye’den yana 16 Haziran 2024 | 218 Okunma Meloni’nin tatil köyünde G7 zirvesi 15 Haziran 2024 | 170 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar