Gerçeğin çölüne hoş geldiniz

Suriye'deki teröristlere yönelik harekatın başından beri ünlülerin sosyal medya hesaplarından attıkları ve atamadıkları mesajlar tartışma konusu. Köşe yazarları her gün hangi sanatçının...

Suriye'deki teröristlere yönelik harekatın başından beri ünlülerin sosyal medya hesaplarından attıkları ve atamadıkları mesajlar tartışma konusu.
Köşe yazarları her gün hangi sanatçının operasyonla ilgili ne dediğinin ve "demediğinin" listesini tutuyorlar.
Dünya Kız Çocukları Günü'nden tutun da caretta-carettaların psikolojisine kadar her konuda duyar kasan bu kişilerin terörle mücadele gibi ulusal mevzularda ağızlarını açmamaları eleştiriliyor.
En popüler isim yine Cem Yılmaz.
Takipçileri, sessizliğine dair gelen tepkiler üzerine bir gösterisinin gelirini Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacağını duyuran komedyenin mesajını "parası neyse veririz" diye okuduklarını söylüyorlar.
Dün de Tarkan gündemdeydi.
Şarkıcının attığı şu mesaj hayranları tarafından "geç kaldın" tepkisiyle karşılandı:
"Barış Pınarı Harekatı'nda şehit olan askerlerimiz ve sivil vatandaşlarımız için çok üzgünüm. Hayatını kaybedenler için Allah'tan rahmet, aile ve yakınlarına başsağlığı, sabır ve güç; yaralılar için acil şifalar dilerim."

*** Siyasetçilerin, ünlülerin önemli günlerdeki tebrik ve kınama mesajları benim için hiçbir pozitif değer taşımıyor.
Çünkü samimi hislerin bir takviminin olmadığını ve klişelerin yakınından bile geçmeyeceklerini biliyorum. İnsanın yazıya mesaja dökme ihtiyacı duyacak kadar yoğun yaşadığı bir duyguyu, ifade etmek için uygun zamanı beklemeyeceği, ne derler kaygısı taşımayacağı ortada.

*** Dolayısıyla bu kişilere yönelik medya baskı...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Macron büyüyünce Merkel olacakmış 06 Aralık 2019 | 2.240 Okunma Atom bombasını önce Hitler bulsaydı ne olurdu? 04 Aralık 2019 | 2.597 Okunma Kanal meselesi 02 Aralık 2019 | 3.081 Okunma İster küçüğüne ister büyüğüne bakın resim aynı resim 01 Aralık 2019 | 2.216 Okunma İndirim günlerinde bindirim 30 Kasım 2019 | 2.330 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar