Eskişehir bu kez CHP için çantada keklik değil

Hafta sonu Eskişehir'deydim. İstanbul'dan sonra Eskişehir'in temiz havası, sakinliği ilaç gibi geldi. İnsanlar trafikte daha medeni, birbirini ittirmiyor. Ne var ki bu güzel şehir bakımsız. Yollar, alt yapı eskimiş. Son...

Hafta sonu Eskişehir'deydim. İstanbul'dan sonra Eskişehir'in temiz havası, sakinliği ilaç gibi geldi. İnsanlar trafikte daha medeni, birbirini ittirmiyor.
Ne var ki bu güzel şehir bakımsız. Yollar, alt yapı eskimiş. Son dönemlerde epeyce iç turist çeken Eskişehir'in merkezi "görüntüyü" kurtarsa da çevredeki mahallelerin hali iç açıcı değil. Şehrin canlandırılmaya, potansiyelinin ortaya çıkartılmasına ihtiyacı var.
Peki, girdiği her seçimi kazanan, şehirde CHP'nin üstünde oyu olan Yılmaz Büyükerşen'in emekliye çıkarılmasının ardından dengeler değişir mi?
Büyükerşen'in yerine aday olan eski genel sekreteri Ayşe Ünlüce'nin adını seçmen yeni duyuyor. Ancak CHP seçmenin reflekslerini biliyoruz. Adaya değil partiye oy veriyorlar. Dolayısıyla Ayşe Hanım da CHP'nin seçmenin oyunu silme alacaktır. En fazla sandığa giden sayısı birazcık azalır, o kadar. Ancak Ünlüce'nin, Büyükerşen'e Eskişehir'e katkılarından ötürü oy veren AK Partili seçmenin desteğini alması zor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vay be tuvalet kâğıdı bile var! 17 Nisan 2024 | 1.480 Okunma İran sineması 15 Nisan 2024 | 1.003 Okunma CHP’ye kazandıran medya da bu mu? 14 Nisan 2024 | 579 Okunma CHP kazanmayı öğrendi mi? 13 Nisan 2024 | 637 Okunma Meydanları doldurmazsan doldururlar 12 Nisan 2024 | 755 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar