DEM, Başak Demirtaş fırsatını kaçırdı

Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın İBB adaylığı Kandil'den veto yiyince DEM, yerine makul adaylar buldu. DEM'in "belediye eşbaşkan" adayları, geçtiğimiz gün "Seçimlere ittifakla gidin" talimatı...

Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın İBB adaylığı Kandil'den veto yiyince DEM, yerine makul adaylar buldu.
DEM'in "belediye eşbaşkan" adayları, geçtiğimiz gün "Seçimlere ittifakla gidin" talimatı veren Mustafa Karasu'nun tarif ettiği stratejiye sadık isimler.
Biri 90'lardan beri hareketin içinde olan Meral Danış Beştaş.
Diğeri ise Beştaş gibi medyatik değil. PKK'nın dağdaki basın açıklamasıyla ilan ettiği Türk solu-PKK ittifakına uygun olarak seçilen ESP kökenli Murat Çepni.
Böylece Başak Demirtaş'ın adaylığının engellenmesinin ardından dile getirdiğimiz "DEM, İmamoğlu'nu desteklemek için tavşan aday çıkartacak" tezi de doğrulanmış oldu.
Zira maksat oy almaksa Başak Demirtaş'ın misliyle şanslı olduğunu tartışmaya bile gerek yok. Partinin oyunun çok üstünde, belki de yüzde 15'leri zorlayacak bir oranı yakalayabilirdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
DEM’in İstanbul başvurusu niye mesele edildi? 21 Şubat 2024 | 2.438 Okunma Nişestend u goftend u ber-hastend 19 Şubat 2024 | 611 Okunma Esenyurt’ta bir oy DEM’e bir oy İmamoğlu’na formülü 18 Şubat 2024 | 786 Okunma Putin, Navalni’yi niye öldürsün? 17 Şubat 2024 | 349 Okunma Bugün bir Gürsel Tekin kolay yetişmiyor 16 Şubat 2024 | 748 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar