Büyük Musk, küçük düşünme

Elon Musk, Filistin meselesinde de şaşırtmamıştı, cesur duruyordu. Ne var ki geçtiğimiz gün İsrail'e gidip Netanyahu'yla görüşmesi, Gazze'ye internet sağlamayacağını taahhüt etmesi, hakkındaki soru...

Elon Musk, Filistin meselesinde de şaşırtmamıştı, cesur duruyordu.
Ne var ki geçtiğimiz gün İsrail'e gidip Netanyahu'yla görüşmesi, Gazze'ye internet sağlamayacağını taahhüt etmesi, hakkındaki soru işaretlerini besledi.
Musk'a Amerikalı olduğu için güvenmeyen dostlarımdan, okurlarımdan "Biz demiştik" yorumlarını işitiyorum.
Ben hâlâ Musk'a güveniyorum. Kararını revize edeceğine, Gazze'deki insani yardım kuruluşlarına internet sağlamak gibi gayet makul bir adımdan vazgeçmeyeceğine inanıyorum.Aksi halde, hiçbir ABD'li işadamına, milyardere nasip olmayan imajını çizdirir.
Tamam biliyoruz, İsrail lobisinin ticari ve politik imkânları çok geniş. Satın alamayacakları, korkutamayacakları insan çok az.
Ama pandemi döneminde...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Putin’den Macron’a Napolyon dersleri 01 Mart 2024 | 88 Okunma Hepimizi yaktın Aaron Bushnell 28 Şubat 2024 | 802 Okunma Eskişehir bu kez CHP için çantada keklik değil 26 Şubat 2024 | 963 Okunma Erbakan’ı dinlerken AK Parti’yi tebrik ettim 24 Şubat 2024 | 979 Okunma Biraz da diğer belediyeler ölsün Ekrem Bey! 23 Şubat 2024 | 582 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar