Böyle iktidar mı olur?

"Vay şerefsiz" manşetiyle Ahmet Kaya'ya hayatı dar eden, Hrant Dink'i hedef gösteren Hürriyet'in sabık yönetmeni şimdilerde foncu sitelerde, karanlık odalarda sola kanaat önderliği yapıyor. İktidarla, gazeteciliğin...

"Vay şerefsiz" manşetiyle Ahmet Kaya'ya hayatı dar eden, Hrant Dink'i hedef gösteren Hürriyet'in sabık yönetmeni şimdilerde foncu sitelerde, karanlık odalarda sola kanaat önderliği yapıyor.
İktidarla, gazeteciliğin sınırlarını çok çok aşan ilişkiler geliştirdiği için adı Özköşk'e çıkan yazarımız bugünlerde ileriye yatırım yapıyor. Rahat bir emeklilik geçirmek için, 2028'de iktidara geleceğini düşündüğü adayın piarıyla meşgul.
Heyecanlı da.Yalnızca cilalamayla yetinmiyor, siyasi güzergah da çiziyor.
Bir yıl önce yüzde 52 oy almış, kendisinden 7 yaş küçük Erdoğan'a emeklilik tavsiyeleri veriyor.
Geçen de Ekrem İmamoğlu'nun bayii toplantısı tadındaki Roma seyahatinde yer bulmanın coşkusuyla yine döktürüyordu:
Artık Türkiye'de iki iktidar varmış mesela. Biri merkezi iktidar, öteki yerel iktidarmış. İmamoğu da bu anlayışa gelmiş.
Vay be! 15 yıl önce "MHP'siz de yeni anayasa yapılır" diye...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kim, kime ne yapmış? 21 Haziran 2024 | 255 Okunma Ecnebilerin Türkiye’de güvendiği gazeteciler 19 Haziran 2024 | 294 Okunma Ukrayna’yı ya Ruslar işgal edecek ya da AB(D) 17 Haziran 2024 | 364 Okunma Avrupa’da hava Türkiye’den yana 16 Haziran 2024 | 218 Okunma Meloni’nin tatil köyünde G7 zirvesi 15 Haziran 2024 | 170 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar