Basın kartları meselesi

Bazı gazetecilerin sarı basın kartlarının iptal edildiği iddiası üzerine başlayan tartışma sürüyor. Dün yine pek çok haberde ve köşe yazısında bu konuya değinildi...

Uluslararası kuruluşlardan açıklamalar geldi.
Diğerlerini bilmiyorum, tanımıyorum. Ancak medyada bahsi geçen gazeteciler arasında L. Doğan Tılıç'ın adını görünce şaşırdım. Zira yıllar önce aynı gazetede yazdığımız Doğan Tılıç denilince aklıma gelen ilk şey onun bir gazeteci olduğudur.
Kararlı bir solcudur. Ancak mesleğini yaparken bu tercihini dengelemeyi başardığı için siyasi tavrı kendi meselesidir. Doğru bildiğini, inandığını net bir şekilde söyler. İftiraya başvurduğuna, operasyon yaptığına ben şahit olmadım.
Dolayısıyla basın kartı üzerinden gazeteciliğinin sorgulanmasını gerektirecek hukuki ve etik bir durum olduğunu düşünmüyorum.
Yıllardır karşılaşmadık, görüşmedik. Siyasi pozisyonlarımız yüzünden bir diyaloğumuz kalmadı. Yaptığı açıklamalardan kendisinin de ne olduğunu tam olarak bilmediği anlaşılıyordu:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Elveda Trump 20 Ocak 2021 | 204 Okunma Özdağ mı yalan söyledi Davutoğlu mu? 18 Ocak 2021 | 2.659 Okunma Bedduayı bırakın, şu tezgâhı bir anlatın 17 Ocak 2021 | 724 Okunma Aşı da geldi salın bizi artık 16 Ocak 2021 | 341 Okunma Trump darbe yapacak diye diye... 15 Ocak 2021 | 200 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar