Afgan’dır...

10 Kasım'da Zonguldak'ta ormanlık alandan geçen insanlar yanmış bir cesedi fark edip, ihbarda bulundular. Benzin dökülerek yakıldığı belirlenen ceset kaçak olarak işletilen bir maden ocağında çalışan...

10 Kasım'da Zonguldak'ta ormanlık alandan geçen insanlar yanmış bir cesedi fark edip, ihbarda bulundular. Benzin dökülerek yakıldığı belirlenen ceset kaçak olarak işletilen bir maden ocağında çalışan Afganistan uyruklu Vezir Muhammed Nourtani'ye aitti.
Zanlıların anlattıklarına göre 5o yaşındaki adam çalışırken ölmüş ve kaçak maden kapanır diye araziye atılıp yakılmıştı.
Dava dosyasında ise Nourani'nin maden çıkartıldığında hayatta olduğuna dair ifadeler, kamera kayıtları ve daha bir çok delil var. Adamın böbreğinin çalındığı da iddialar arasında. Kafaları çekip, en ince ayrıntısına kadar tasarlayarak, işbirliği halinde bu suçu işlemişler.Ailenin avukatı Kerim Bahadır Şeker, atılı suçun taksirle adam öldürmek değil, "Afgan'dır, kimliği yok, yakalım gitsin" söylemeleri dikkate alınarak "insanlığa karşı suçlar" kapsamına alınması gerektiğini savunuyor.
Yargıya güveniyoruz.
Ne var ki Muhammed Bey geride 38 yaşındaki eşi Kamergul'u, oğulları yürüme...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Meloni’nin tatil köyünde G7 zirvesi 15 Haziran 2024 | 10 Okunma Sosyalist Sanchez ile Erdoğan’ın arasından su sızmıyor 14 Haziran 2024 | 251 Okunma Erdoğan’ın İspanya çıkarması 13 Haziran 2024 | 1.440 Okunma Diyalog her zaman iyidir 12 Haziran 2024 | 1.293 Okunma Teferruat 10 Haziran 2024 | 569 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar