Mangaldaki kül

Silahlandırılan PKK yine saldırmaya başladı. Sınırlarımızın ötesinde YPG, Kandil’de PKK, İran’da PJAK gibi farklı isimlerle kan dökmeye devam ediyor. Arkasında ise Amerika var! *** 68 yılında bir...

Silahlandırılan PKK yine saldırmaya başladı.

Sınırlarımızın ötesinde YPG, Kandil’de PKK, İran’da PJAK gibi farklı isimlerle kan dökmeye devam ediyor.

Arkasında ise Amerika var!

***

68 yılında bir virüs gibi ülkemize giren sol ve buna karşılık sağ diyerek örgütleştirilen hareketlerin varacağı yer burasıydı işte.

Ve kandırılan milyonlarca genç bu hain tuzağa düştü.

***

Sol fraksiyon özgürlük, bağımsızlık sloganlarıyla tiyatro, şiir, edebiyat, roman, hikâye, müzik, yazar, eleştirmen, sanatçı, sinema, kitap, gazeteci, sendika, resim diyerek ülkeyi bir büyük felaketin eşiğine getirdi.

Hainlerini kahramanlaştıranların artık utanma vaktidir!

***

Sağ fraksiyon ise vatan, millet, bayrak, dava diyerek bu yapıya karşı durduğunu sandı ama 12 Eylül sabahı aynı torbaya konulduğunda kullanıldığını anladı. Cemil Meriç’in “izm’ler bizlere giydirilmek istenen deli gömlekleridir” deyişi gibi.

Ve kaç nesil kayboldu, biliyor muyuz?

Kül gibi savrulup gitmişler...

***

Uzaklardayız.

Vakit akşamüstü...

Düşündükçe derin bir kuyuya düşüyoruz sanki.

Darağacına giden birkaç eşkıyayı kahramanlaştırmayı başaranlar, şehit düşen binlerce Mehmetçik, polis, öğretmen ya da vatandaşımızın adını dahi bilmiyorlar.

Bir avuç küle döndürmüşüz hepsini.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şehirlerin iki yakası 30 Kasım 2020 | 143 Okunma ‘Hüzünlü’ hayatlar 28 Kasım 2020 | 127 Okunma ‘Kirli’ ötekiler 25 Kasım 2020 | 422 Okunma Kırık dökük zamanlar 23 Kasım 2020 | 43 Okunma Gizli noktalar 21 Kasım 2020 | 67 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar