Yüz yıla bedel beş yıl

Son beş yılımız belki de yüz yıla bedel. O kadar kısa sürede o kadar çok şey yaşadık ki… “Bunu da atlatabilir miyiz” diye sorduğumuz her soru sonrası, o soruyu sorduran ‘badire’den daha...

Son beş yılımız belki de yüz yıla bedel. O kadar kısa sürede o kadar çok şey yaşadık ki… “Bunu da atlatabilir miyiz” diye sorduğumuz her soru sonrası, o soruyu sorduran ‘badire’den daha büyüğüyle sınandık.

Düşmanın doğası, düşmanlık yapmaktır bildik.

Bir de “Dost ateşi” altında kaldık. Dost sandıklarımızın ihanetine şahitlik ettik.

“Dost ateşi altında yaşadığımız günler”i ancak ayaklarımız bu topraklara sımsıkı basarsa, tarihsel kodlarımıza yeniden dönersek aşabileceğimizi bildik.

Hepsini kaydettik. Hepsini not ettik. Günü gelince durduğumuz yerin neresi olduğunu en yüksek sesten dillendirdik. Günü geldiğinde meydan okuduk. Ölümü göze aldık. Millî ve yerli olanların yanında yerimizi aldık! Safımızı tercih ederken, bir an olsun tereddüt yaşamadık.

*

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yine konuştu 27 Kasım 2020 | 250 Okunma Kızını PKK’nın kaçırdığı annenin feryadını kim duyacak? 24 Kasım 2020 | 1.058 Okunma Ne oldu Paşinyan? 20 Kasım 2020 | 213 Okunma Ahmet Kekeç 17 Kasım 2020 | 999 Okunma Üstüne bomba yağan siviller yargılansın 13 Kasım 2020 | 164 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar