Vali Bey’e yapılan saygısızlık, millete ve devlete karşı yapılmıştır

30Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta, dış temsilciliklerde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde törenle kutlandı. (Güney’i olmayanın kuzeyi de olmaz ya, ona ayrıca bakarız.) Bu cümleyi yüzlerce defa duyduk...

30Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta, dış temsilciliklerde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde törenle kutlandı. (Güney’i olmayanın kuzeyi de olmaz ya, ona ayrıca bakarız.)

Bu cümleyi yüzlerce defa duyduk diyeceğim, abartılı olacak. Lâfın gelişi işte.

Daha yüz yıl yaşamadık ki. Dolayısıyla yüz tane Zafer Bayramı da görmedik fert olarak. Herkes, kaç yaşındaysa en fazla o kadarını görmüştür. Onun da bir kısmını hatırlamaz.

Törenler bütün illerde (Mühim zat tarzı söylersek: İllerde ilçelerde, illerin ilçelerinde, ilçelerin illerinde, illa ki ilçelerin içinde ve Trakya’nın bütün ilçeleri illerinde) aynı kalıp içinde kutlanır. Konuşmalar, geçit töreni vs.

Akşam olunca da mülkî âmir resepsiyon verir. Tokat’ta...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bahçeli, AK Parti’nin içini karıştırsa 06 Aralık 2022 | 456 Okunma Anadolu’da bir çınar: İkindi Yazıları 02 Aralık 2022 | 99 Okunma Sisi ile nasıl görüşürsünüz? 29 Kasım 2022 | 106 Okunma İstanbul nasıl yönetiliyor sanıyorsunuz? 25 Kasım 2022 | 277 Okunma Açığa çıkan sırlar 22 Kasım 2022 | 170 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar