İstanbul’dan Ankara’ya yol gider mi?

Seçim geride kaldı, tartışması yıllarca sürer. Kimin kazandığı belli, o yönden bir sıkıntı yok. Tartışma, kaybeden tarafın karşılaştığı sürpriz üzerine olacaktır....

Seçim geride kaldı, tartışması yıllarca sürer. Kimin kazandığı belli, o yönden bir sıkıntı yok. Tartışma, kaybeden tarafın karşılaştığı sürpriz üzerine olacaktır. Hatta “Ortada duran, gerçekten bir sürpriz midir?” sorusu bile, defalarca sorulup cevaplanmaya muhtaç.

İstanbul, 25 yıldan sonra el değiştirdi. Sıradan, basit bir durum olarak görülemez. Bunca hizmete, bunca yatırıma ve bunca projeye rağmen, niçin el değiştirdiği mantık çerçevesinde tahlil edilemezse, bir 25 yıl da böyle gider.

Üstelik iddia edildiği gibi benzer bir yol takip edilebilir. Benzer yoldan kastımız, İstanbul’dan Ankara’ya yol çizilmesi.

Ancak bu konuda teslim bayrağı çeker gibi davranmadan önce, önemli bir noktaya dikkat çekmek gerekir.

Bir yanda girdiği her seçimde yenilmesine rağmen yerini koruyan ve güçlenen bir Kılıçdaroğlu var…

Öte yanda ise sonuncuya kadar girdiği her seçimi kazanmasına rağmen ilk defa bir seçimde oy kaybeden bir kesim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FETÖ’nün siyasî ayağı 14 Şubat 2020 | 146 Okunma Kar yağsın artık dedi ufaklık 11 Şubat 2020 | 82 Okunma Bu da geçer 07 Şubat 2020 | 35 Okunma Süt oğlan saldırdı 04 Şubat 2020 | 2.044 Okunma Yüzyılın en ahmakça planı 31 Ocak 2020 | 85 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar