İstanbul’dan Ankara’ya yol gider mi?

Seçim geride kaldı, tartışması yıllarca sürer. Kimin kazandığı belli, o yönden bir sıkıntı yok. Tartışma, kaybeden tarafın karşılaştığı sürpriz üzerine olacaktır....

Seçim geride kaldı, tartışması yıllarca sürer. Kimin kazandığı belli, o yönden bir sıkıntı yok. Tartışma, kaybeden tarafın karşılaştığı sürpriz üzerine olacaktır. Hatta “Ortada duran, gerçekten bir sürpriz midir?” sorusu bile, defalarca sorulup cevaplanmaya muhtaç.

İstanbul, 25 yıldan sonra el değiştirdi. Sıradan, basit bir durum olarak görülemez. Bunca hizmete, bunca yatırıma ve bunca projeye rağmen, niçin el değiştirdiği mantık çerçevesinde tahlil edilemezse, bir 25 yıl da böyle gider.

Üstelik iddia edildiği gibi benzer bir yol takip edilebilir. Benzer yoldan kastımız, İstanbul’dan Ankara’ya yol çizilmesi.

Ancak bu konuda teslim bayrağı çeker gibi davranmadan önce, önemli bir noktaya dikkat çekmek gerekir.

Bir yanda girdiği her seçimde yenilmesine rağmen yerini koruyan ve güçlenen bir Kılıçdaroğlu var…

Öte yanda ise sonuncuya kadar girdiği her seçimi kazanmasına rağmen ilk defa bir seçimde oy kaybeden bir kesim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Anaların feryadı dinmez 20 Eylül 2019 | 20 Okunma Önce bayrak 17 Eylül 2019 | 62 Okunma İnsanın kendini bilme yolculuğu 14 Eylül 2019 | 42 Okunma Rusya’dan alacağımız uçak için ABD ne der? 13 Eylül 2019 | 135 Okunma Şair Ali Akbaş 10 Eylül 2019 | 20 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar