İnsanoğlu çiğ süt emmiş emmoğlu, çiğ çiğ konuşması ondan

Konstantin Dimitriç Levin, Tolstoy’un kahramanı. Toprağa bağlı bir adam. Büyük bir çiftliği var. Üniversite mezunu. Roman, Anna Karanina.Koca çiftliğin yorucu işlerinden fırsat buldukça da kitap...

Konstantin Dimitriç Levin, Tolstoy’un kahramanı. Toprağa bağlı bir adam. Büyük bir çiftliği var. Üniversite mezunu. Roman, Anna Karanina.

Koca çiftliğin yorucu işlerinden fırsat buldukça da kitap yazıyor.

“Rusya tarımının elverişsiz durumunun nedenlerini. Şunları kanıtlamaya çalışıyordu kitabının bu bölümünde: Rusya’nın yoksulluğu yalnızca toprağın eşit dağıtılmamış olmasından ve yanlış yol tutulmuş olunmasından geliyordu. Bu yoksulluğu son zamanlarda daha da artıran asıl neden, Rusya’ya dışarıdan gelen uygarlıktı. Özellikle, peşlerinden kentlerde yığılmayı, kredi usulüyle onun bitişik kardeşi borsa oyununu Rusya’ya sokan ulaşım kolaylığı ve demiryolu olmuştu Rusya’yı iyice yoksul eden.”

*

Nasıl, tanıdık geldi mi?

İster misiniz Temel Bey, hızlı trenin yanlışlığı ile ilgili açıklama yaptığı günlerde Anna Karanina’yı okumuş yahut kırk yıl evvel okumuşsa da hatırlamış ve Levin’den etkilenmiş olsun?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Makron kına yaksın şimdi 04 Aralık 2020 | 67 Okunma Kimden aferin aldınız? 01 Aralık 2020 | 452 Okunma Yine konuştu 27 Kasım 2020 | 253 Okunma Kızını PKK’nın kaçırdığı annenin feryadını kim duyacak? 24 Kasım 2020 | 1.062 Okunma Ne oldu Paşinyan? 20 Kasım 2020 | 216 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar