Her yerde yangın var

Her yerde yangın var yangın var oğlum, bu ateş bize de sıçrayabilir, önce gönlümüzün çatısı yanar, sonra aklımızın ucu tutuşur, avcumuzu açsak gökler sağılmaz, sesimizi salsak asuman...

Her yerde yangın var yangın var oğlum, bu ateş bize de sıçrayabilir, önce gönlümüzün çatısı yanar, sonra aklımızın ucu tutuşur, avcumuzu açsak gökler sağılmaz, sesimizi salsak asuman yutar, gözümüze inen kara bulutlar, bizden bize şimşek çakar durmadan, ötelere boynu bükük bakarız, gördüğümüz görüntüden ürkeriz, ama yüreğimiz tir tir titremez, çektiğimiz efkâr kâr kalır bize.

*

Her yerde zulüm var ölüm var oğlum, kâğıt basar insan alır Yahudi, Türkistan’da, Afrika’da, Açe’de, insanın insana ettiklerini, anlatamam sana kelimelerle, küfür tek millettir not al kenara, ne Karunlar gördü yalancı dünya, elbet zulmedenler zillete uğrar, sabırla beslenen mazlumun ahı, gün gelir göklerde bir ordu olur, ya Allah Bismillah Allahu ekber, nidasıyla başlar zafer şöleni.

*

Her yerde aç göz var tok göz var oğlum, bul karayı al parayı diyen var, devletin malına pusuya yatan, Müslüman kılıklı haramiler var, merhametin avlusundan geçmezler, kapatırlar deniz sahillerini, onlar avlar gül yanaklı kızları, onlar yaşar çok yıldızlı yerlerde, fakir fukaradan haberi olmaz, kendine değmeyen yılandan korkmaz, beş vakit avcunu göğe açarlar, konmaz yüreğine rahmet kuşları.

*

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
BM’nin GK’sı 25 Eylül 2020 | 264 Okunma Yûnus Emre’nin katline ferman 22 Eylül 2020 | 96 Okunma Osman Akkuşak 18 Eylül 2020 | 70 Okunma Bu turşu, o perhizi bozar komşi 15 Eylül 2020 | 136 Okunma Sağlık Bakanı istifa etmeli 11 Eylül 2020 | 2.977 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar