Cumhurbaşkanını koruyamayanlar gibi mi olalım?

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin fazlasıyla şüpheli bir helikopter kazasında hayatını kaybetmesinin üzerinden birkaç gün geçmişti ki Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın helikopteri...

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin fazlasıyla şüpheli bir helikopter kazasında hayatını kaybetmesinin üzerinden birkaç gün geçmişti ki Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın helikopteri Vanadzor’a mecburi iniş yaptı.

Paşinyan yazdığı mesajda kötü hava şartları yüzünden inmek zorunda kaldıklarını, karayolundan devam ettiklerini bildirdi.

*

Helikopter ve uçaklar şu günlerde aşırı ölçüde riskli. Özellikle devlet yöneticileri açısından.

İhmalden, pilot hatasından veya teknik bir sebeple kaza olsa bile, hiçbirine salt kaza diye bakamayız. Arkasında birilerinin eli, ayağı, en azından parmağı olduğunu düşünürüz.

Hele kazalar peş peşe geldiği zaman, tazı gibi kulaklarımızı diker, dikkat kesiliriz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cef’i inandırıcı bulamadık 14 Haziran 2024 | 65 Okunma Seleme, bunları kimseye söyleme 11 Haziran 2024 | 1.444 Okunma Tarih öncesinden kalmış ikinci el 07 Haziran 2024 | 78 Okunma Bilişim Vadisinde bir dükkânımız var 04 Haziran 2024 | 98 Okunma Biz savunmazsak, o saldırı durmaz 31 Mayıs 2024 | 1.671 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar