Kılıçdaroğlu'na Kürt meselesine dair 3 soru

CHP’ye tekrar genel başkan seçilen Sayın Kılıçdaroğlu kongrede yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Başta Kürt sorunu olmak üzere toplumsal tüm sorunları çözeceğiz.”Bu...

CHP’ye tekrar genel başkan seçilen Sayın Kılıçdaroğlu kongrede yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Başta Kürt sorunu olmak üzere toplumsal tüm sorunları çözeceğiz.”

Bu sözleri duyunca haliyle şöyle düşünürsünüz: Demek ki elinde sorunları çözecek sihirli bir değnek var. Başka bir deyişle çözüm formülleri var.

Kemal Bey konuşmasında mesela Kürt sorununu nasıl çözeceğini açıklamadı. Oysa “iktidara yürüyen” bir partinin bu sorunu nasıl çözeceğini açıklaması gerekmez mi?

Konuşması baştan sona retorik.

Vaatlerin peş peşe sıralandığı bir beyanname retorik olarak kulağa hoş gelse de gerçekte boş. Zira içerikten yoksun. Çözümsüz. Ayakları yere basmıyor.

Yeni bir anayasa, kuvvetler ayrılığı, güçlendirilmiş parlamenter sistem gibi öneriler ne menem şeydir belli değil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bahçeli'ye ve Baykal'a kim operasyon çekti? 24 Ekim 2020 | 2.076 Okunma Tatar'ın kazanması ne anlam ifade ediyor? 22 Ekim 2020 | 717 Okunma Anayasa Mahkemesi yoksa hukuk devleti yok mu? 17 Ekim 2020 | 648 Okunma “Işıklar yanıyor” öyle mi? 15 Ekim 2020 | 638 Okunma Gövdesi Türk, zihni Rum! 10 Ekim 2020 | 730 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum