Kılıçdaroğlu'na Kürt meselesine dair 3 soru

CHP’ye tekrar genel başkan seçilen Sayın Kılıçdaroğlu kongrede yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Başta Kürt sorunu olmak üzere toplumsal tüm sorunları çözeceğiz.”Bu...

CHP’ye tekrar genel başkan seçilen Sayın Kılıçdaroğlu kongrede yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Başta Kürt sorunu olmak üzere toplumsal tüm sorunları çözeceğiz.”

Bu sözleri duyunca haliyle şöyle düşünürsünüz: Demek ki elinde sorunları çözecek sihirli bir değnek var. Başka bir deyişle çözüm formülleri var.

Kemal Bey konuşmasında mesela Kürt sorununu nasıl çözeceğini açıklamadı. Oysa “iktidara yürüyen” bir partinin bu sorunu nasıl çözeceğini açıklaması gerekmez mi?

Konuşması baştan sona retorik.

Vaatlerin peş peşe sıralandığı bir beyanname retorik olarak kulağa hoş gelse de gerçekte boş. Zira içerikten yoksun. Çözümsüz. Ayakları yere basmıyor.

Yeni bir anayasa, kuvvetler ayrılığı, güçlendirilmiş parlamenter sistem gibi öneriler ne menem şeydir belli değil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Koronavirüsle imtihanım... 07 Kasım 2020 | 4.149 Okunma Can derdindeyken... 05 Kasım 2020 | 486 Okunma Ölümü yaşamak... 31 Ekim 2020 | 1.069 Okunma Bahçeli'ye ve Baykal'a kim operasyon çekti? 24 Ekim 2020 | 2.867 Okunma Tatar'ın kazanması ne anlam ifade ediyor? 22 Ekim 2020 | 773 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum