Suudi Veliahtı Kaşıkçı cinayetini unutturmak için saçma sapan reformlar yapıyor

İnanılacak gibi değil... Suudi Arabistan'da restoranlardan artık, kadınlar ve erkekler için ayrı giriş kapıları bulundurmaları istenmeyecekmiş.

Hükümetin aldığı son karar uyarınca kadınlar, erkeklerle birlikte aynı kapıdan geçerek restorana girebileceklermiş...

Saçma reform
Bu çapta bir reformu yapan Veliaht Prens bin Selman'ı bütün dünya kutlamalı değil mi?
Sonuçta Suud'lu gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı kim öldürttü ise helal olsun... Demek kadınların restoranlara erkeklerle aynı kapıdan girebilmelerini mümkün kılacak çaptaki bir reform, kan dökmeden nasıl yapılabilirdi ki?

İki ayrı kapı
Düşünün ki Suudi Arabistan'da bugüne kadar restoranlarda iki ayrı giriş kapısı olması zorunluydu. Bu giriş kapılarından birini aileler ve kadınlar, diğerini ise erkekler kullanıyordu. Bir süredir de çok sayıda restoranda ve kafede bu kuralın gevşetildiği gözlenmekteydi.


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dünyadaki herkesle aramız açıksa Merkel’in Türkiye’de ne işi var? 25 Ocak 2020 | 2.157 Okunma Yunanistan’ın kadın Cumhurbaşkanı “Gırtlağa kadar batıkken neden Türkler’e sataşıyoruz” diye sorsa ya... 24 Ocak 2020 | 2.601 Okunma Bunlar devlete hizmet ediyor kisvesi altında FETÖ müridi olmuşlar 23 Ocak 2020 | 2.885 Okunma Dedikodu yapan siyasetçinin de işine son verilmesi doğru olmaz mıydı? 22 Ocak 2020 | 2.018 Okunma Erdoğan’a göre Berlin Konferansı’nın kaderini ateşkese uyum belirleyecek 21 Ocak 2020 | 2.303 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar