Kobani ve Haseke alınınca “Barış Pınarı Harekâtı” sona erecek

Bozuk saat bile günde iki defa doğru zamanı gösterir ya... ABD Başkanı Trump'a öfkelenenler ve onu bozuk bir saat gibi görenler, son sözlerinin doğruları yansıttığını görmüşlerdir herhalde. Trump...

Bozuk saat bile günde iki defa doğru zamanı gösterir ya... ABD Başkanı Trump'a öfkelenenler ve onu bozuk bir saat gibi görenler, son sözlerinin doğruları yansıttığını görmüşlerdir herhalde.

Trump mantıklı konuştu
Washington'da seçmenlerle bir araya gelen Donald Trump, "Umarım YPG'liler bölgeden çekilirler, Türkiye'nin hava gücüne karşı şansları yok" dedi. Trump YPG/PKK'nın Türkiye sınırında 30 kilometre derinliğindeki alandan çekilme niyetinde olduğunu ve bunun iyi bir şey olacağını da söyledi. Suriye'den çekilme kararını savunan ABD Başkanı, "Askerlerimiz 50 sene daha Suriye'de kalamazdı. Daha kendi sınırımızı kontrol edemezken Türkiye-Suriye sınırını kontrol etmemiz mümkün değil" ifadelerini kullandı.

KKTC Cumhurbaşkanı
Evet... Trump yerine bizden yana olduklarını zannettiğimiz isimlerin Barış Pınarı hakkında neler söyleyebildiklerini hatırlayalım mı? Mesela KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Facebook hesabından şu açıklamayı yapmış:
"1974'te biz adına Barış Harekâtı desek de bu bir savaştı ve akan da kandı. Şimdi Barış Pınarı desek de akan su değil kandır. Bu nedenle bir an önce dialog ve diplomasinin devreye girmesi en büyük dileğimdir"

Akıncı'ya bir tepki
Bu sözlere AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten şu şekilde çok sert bir tepki geldi:
"Akıncı'nın Barış Pınarı Harekâtı'mıza karşı yaptığı açıklama basiretsizlik ve saygısızlıktır. Türkiye'yi terör örgütleriyle diyaloga davet etmek, Cumhurbaşkanı sıfatını taşıyan birine yakışmaz. Böyle bir sorumsuzlukla o makam yan yana durmaz."

HDP'li Koçyiğit
Ya HDP milletvekillerinin davranışlarına ve söylemlerine ne demeliyiz? Mesela HDP'nin Muş Milletvekili Gülistan Koçyiğit bunlardan biri... Polis ekipleriyle tartışmaya giren Koçyiğit, Barış Pınarı Harekâtı'nda masum insanların öldüğünü söylerken polise bağırmaya başlamış ve tüm nefretiyle defalarca "Operasyon değil savaş" diye bağırmış.

Harekâtın sonu
Sonuçta en yetkili ses Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sesidir. Erdoğan dünkü açıklamalarında, Ayn El Arab (Kobani) ve Haseke'ye düzenlenecek olan harekatla birlikte güvenli bölgenin oluşturulacağını ve Barış Pınarı Harekâtı'nın sonlanacağını söyledi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin’den tüm belediyelere örnek olacak kararlar 01 Aralık 2020 | 112 Okunma Muhalefet etmeyi demagoji ile ve saçma üretimi ile karıştırıyorlar 30 Kasım 2020 | 739 Okunma Biden’la birlikte globalciler ve dolayısıyla vekâlet savaşçıları mı iktidar oldu? 29 Kasım 2020 | 1.271 Okunma Meğer Maradona futbol oyuncusundan öteye, önemli bir şahsiyetmiş 28 Kasım 2020 | 197 Okunma 15 Temmuz FETÖ-ABD ortak darbe girişiminin faillerine sonunda en ağır cezalar verildi 27 Kasım 2020 | 110 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar