Her seçimin bir galibi bir de bu yolda galip sayılan mağlubu vardır

Her seçimin bir galibi bir de mağlubu vardır. Ama bazı seçim sonuçları için "Galip sayılır bu yolda mağlup" da denilir.

İmamoğlu galiptir
Pazar günü yapılan seçimin galibi tabii ki İmamoğlu'dur. Üstelik 31 Mart'ta tartışılan sonucu unut- turacak bir çoğunlukla seçimi kazanmıştır. Bu seçime İmamoğlu CHP adayı olarak girdi. Ama söylemleri mklasik CHP'li söylemlerinden farklıydı. Kadınlarla erkeklere ayrı yüzme havuzları vaat etti, sosyal mekanlarda alkollü içki verilmeyeceğini açıkladı. Yani zafer CHP'nin değil İmamoğlu'nun zaferiydi.

Binali Yıldırım olayı
Bu yolda galip sayılması gereken mağlup ise, Binali Yıldırım'dır... Gülmesini bilen, sabırlı ve bilge bir adam portesi çizdi Yıldırım. Bir insan hem birikimli hem de olgun olduğu zaman ortaya ne kadar hoş bir kişilik çıkacağının somut örneğiydi. Bence Binali Yıldırım'ın Belediye Başkanı olmamasından kaybedecek olan İstanbul ve İstanbullular oldu. Kim bilir beş yılda İstanbul'a ne tür hizmetler yapacaktı seçilseydi.

AK Parti yenildi

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türk-Amerika ilişkileri yine gerilse de kopmaz 19 Temmuz 2019 | 2.198 Okunma Kılıçdaroğlu ve ekibi siyaset ortamındaki rahatlamanın farkında değiller 18 Temmuz 2019 | 2.425 Okunma 15 Temmuz başarılı olsaydı yıldönümünde kimler neleri kutlardı? 17 Temmuz 2019 | 2.694 Okunma “Türkiye’de Amerika’nın temsilcileriymiş gibi gayret edenler var” 16 Temmuz 2019 | 2.260 Okunma Bu dönüm noktasında Türkiye’ye yeni hedefleri anlatmanın zamanıdır 15 Temmuz 2019 | 2.298 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar