Her seçimin bir galibi bir de bu yolda galip sayılan mağlubu vardır

Her seçimin bir galibi bir de mağlubu vardır. Ama bazı seçim sonuçları için "Galip sayılır bu yolda mağlup" da denilir.

İmamoğlu galiptir
Pazar günü yapılan seçimin galibi tabii ki İmamoğlu'dur. Üstelik 31 Mart'ta tartışılan sonucu unut- turacak bir çoğunlukla seçimi kazanmıştır. Bu seçime İmamoğlu CHP adayı olarak girdi. Ama söylemleri mklasik CHP'li söylemlerinden farklıydı. Kadınlarla erkeklere ayrı yüzme havuzları vaat etti, sosyal mekanlarda alkollü içki verilmeyeceğini açıkladı. Yani zafer CHP'nin değil İmamoğlu'nun zaferiydi.

Binali Yıldırım olayı
Bu yolda galip sayılması gereken mağlup ise, Binali Yıldırım'dır... Gülmesini bilen, sabırlı ve bilge bir adam portesi çizdi Yıldırım. Bir insan hem birikimli hem de olgun olduğu zaman ortaya ne kadar hoş bir kişilik çıkacağının somut örneğiydi. Bence Binali Yıldırım'ın Belediye Başkanı olmamasından kaybedecek olan İstanbul ve İstanbullular oldu. Kim bilir beş yılda İstanbul'a ne tür hizmetler yapacaktı seçilseydi.

AK Parti yenildi

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti’yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyenler CHP’yi gündemde tutuyor 29 Mayıs 2020 | 2.224 Okunma 27 Mayıs 1960 Darbesi’nin demokrasimize getirdiği ayıp ittifakın bir sonucuydu 28 Mayıs 2020 | 2.085 Okunma Salgınla mücadelenin ikinci döneminde ölçüsüz önlemler olmamalıdır 27 Mayıs 2020 | 1.628 Okunma Hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı bir dünyada sadece siyasetin şekli mi değişmeyecek? 26 Mayıs 2020 | 1.608 Okunma Akıllı cep telefonları gelinceye kadar telli telefonlardan çok çektik 25 Mayıs 2020 | 2.284 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar