Her seçimin bir galibi bir de bu yolda galip sayılan mağlubu vardır

Her seçimin bir galibi bir de mağlubu vardır. Ama bazı seçim sonuçları için "Galip sayılır bu yolda mağlup" da denilir.

İmamoğlu galiptir
Pazar günü yapılan seçimin galibi tabii ki İmamoğlu'dur. Üstelik 31 Mart'ta tartışılan sonucu unut- turacak bir çoğunlukla seçimi kazanmıştır. Bu seçime İmamoğlu CHP adayı olarak girdi. Ama söylemleri mklasik CHP'li söylemlerinden farklıydı. Kadınlarla erkeklere ayrı yüzme havuzları vaat etti, sosyal mekanlarda alkollü içki verilmeyeceğini açıkladı. Yani zafer CHP'nin değil İmamoğlu'nun zaferiydi.

Binali Yıldırım olayı
Bu yolda galip sayılması gereken mağlup ise, Binali Yıldırım'dır... Gülmesini bilen, sabırlı ve bilge bir adam portesi çizdi Yıldırım. Bir insan hem birikimli hem de olgun olduğu zaman ortaya ne kadar hoş bir kişilik çıkacağının somut örneğiydi. Bence Binali Yıldırım'ın Belediye Başkanı olmamasından kaybedecek olan İstanbul ve İstanbullular oldu. Kim bilir beş yılda İstanbul'a ne tür hizmetler yapacaktı seçilseydi.

AK Parti yenildi

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
15 Temmuz FETÖ-ABD ortak darbe girişiminin faillerine sonunda en ağır cezalar verildi 27 Kasım 2020 | 75 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan Bahçeli’ye atıfta bulunarak Cumhur İttifakı’nı anlattı 26 Kasım 2020 | 207 Okunma Bahçeli “O pis ellerinizi Cumhur İttifakı’ndan derhal çekiniz” dedi 25 Kasım 2020 | 470 Okunma Yaşadığımız zamanların en ağır basan özelliği güvensizliğin egemen olmasıdır 24 Kasım 2020 | 152 Okunma Arınç’ın sözleri “Eleştiri mi yoksa öz-eleştiri mi” bilmecesi çözümleniyor 23 Kasım 2020 | 738 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar