YSK’nın İstanbul kararının perde arkası

CHP’nin eski ünlü isimlerinden Turan Güneş, zamanında partisinde görev yapanları tanımlarken, “Bir CHP’li ‘ileri gelenler’ var, bir de CHP’li ‘ileri gidenler” dermiş.Bu aralar CHP’nin ‘ileri...

CHP’nin eski ünlü isimlerinden Turan Güneş, zamanında partisinde görev yapanları tanımlarken, “Bir CHP’li ‘ileri gelenler’ var, bir de CHP’li ‘ileri gidenler” dermiş.

Bu aralar CHP’nin ‘ileri gidenlerinin’ eylem ve söylemleri bolca karşımıza çıkıyor.

Örneğin Meclis Grup Başkanvekili Engin Altay…

Kendisi, Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul kararını açıklamasına günler kala orada görev yapan hâkimleri, “Kızılay’da sizi yürütmezler, yüzünüze tükürürler” sözleriyle alenen tehdit etmişti.

Dün CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise, bu tehditleri daha da ileri taşıdı.

Seçimlerin yenilenmesi yönünde karar veren 7 YSK hâkimini çete mensubu ilan etti, bir terör örgütünden söz edercesine ‘yuvalanma’ gibi ifadeler kullandı, üstüne bir de hedef gösterme niyetiyle söyler gibi bu hâkimlerin isimlerini saydı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Toplum S-400’ler konusunda ne düşünüyor? 18 Temmuz 2019 | 2.240 Okunma CHP ve FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmaları 17 Temmuz 2019 | 2.924 Okunma Üçüncü yıldönümünde 15 Temmuz 15 Temmuz 2019 | 2.438 Okunma Erdoğan’ın açıklamaları ve ‘Tur’ uçağından izlenimler 11 Temmuz 2019 | 2.628 Okunma Saraybosna notları 10 Temmuz 2019 | 2.645 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar