Yolun sonunda ne görünüyor?

Salı günü Ak Parti’nin grup toplantısı yapılırken herkesin aklında isimleri açıklanacak olan belediye başkan adayları vardı.Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan içinse, bu durum biraz daha...

Salı günü Ak Parti’nin grup toplantısı yapılırken herkesin aklında isimleri açıklanacak olan belediye başkan adayları vardı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan içinse, bu durum biraz daha farklıydı.

Aklının bir yarısını yerel seçimler, diğer yarısını ise, Suriye’nin kuzeyinden Fırat’ın doğusundan gelen sevimsiz haberler meşgul ediyordu.

Erdoğan, grup toplantısı bittikten sonra yapılacak olan Milli Güvenlik Kurulu toplantısına atıfla, “Çok önemli kararlar alacağız” deyip şunları söyledi:

“Grup toplantısından sonra gerçekleştireceğimiz MGK’da bu meseleleri değerlendirecek, çok önemli kararlar alacağız. Artık yolun sonuna geldiklerini görmeliler. Müttefik olduklarını, stratejik ortak olduklarını söyleyenler için işte bu fırsattır. Ülkemizi hedef alan teröristlerin önünden çekildikleri zaman, Türkiye’nin yanında olduklarını anlayacağız. Aksi takdirde Türkiye’nin bekası için ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız.”

Erdoğan’ın işaret ettiği MGK toplantısından sonra yapılan açıklamada, grup toplantısındaki kararlılık vurgusunu yansıtan ifadeler de vardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.091 Okunma Temel Karamollaoğlu 24 Kasım 2021 | 2.541 Okunma Yüzde 50 artı 1 kuralı meclis gündemine gelecek mi? 20 Kasım 2021 | 199 Okunma Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan yeni müjdeler 18 Kasım 2021 | 388 Okunma AK Parti İstanbul’da 2023 seçimlerine nasıl hazırlanıyor? 17 Kasım 2021 | 3.362 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar