Trump 13 Kasım’ı özel bir mesaj vermek için mi seçti?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, geçtiğimiz günlerde Kanal 7’de yaptığımız programda, ABD Başkanı Trump’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, geçtiğimiz günlerde Kanal 7’de yaptığımız programda, ABD Başkanı Trump’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı mitinglere ilgi gösterdiğini söylemişti.

Daha doğrusu, Erdoğan’ın bu kadar büyük kalabalıkları nasıl topladığını merak ediyormuş.

Trump’ın niye böyle bir merak içinde olduğunu anlayabiliyoruz çünkü kendisi de aynı kalabalıkları kendi ülkesinde toplamak, coşkulu mitingler yapmak istiyor.

2020 seçim kampanyasına giderken daha büyük salonlarda, daha büyük kalabalıklara hitap etme çabasında olduğu, yaptığı birkaç seçim gezisiyle kendisini göstermişti.

Kalabalıklara karıştığı bazı ortamlarda (örneğin DEAŞ liderinin öldürülmesi sonrası bunun büyük bir teveccühe neden olacağı umuduyla gittiği bir beyzbol maçında) istediği karşılığı bulamamış olsa da, Trump’ın ‘Amerikan ulusalcılığı’ damarını harekete geçirmek için ısrarcı olacağını tahmin edebiliriz.

TRUMP ERDOĞAN’IN HİKÂYESİNDEN İLHAM MI ALIYOR?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan kritik sorulara önemli cevaplar 04 Aralık 2021 | 185 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 586 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.347 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.100 Okunma Temel Karamollaoğlu 24 Kasım 2021 | 2.543 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar