Suriye’ye operasyon için her şey hazır mı? Milli Savunma Bakanı Akar’a sordum

Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Mehmet Acet'in bugünkü (11.06.2022)''Suriye’ye operasyon için her şey hazır mı? Milli Savunma Bakanı Akar’a sordum'' başlıklı yazısı.

Perşembe günü, İzmir’de yapılan EFES-2022 tatbikatını izledikten sonra, bir grup meslektaşımızla birlikte Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’la bir araya geldik.

Batıda Yunanistan’la yaşanan gerilim, güneyde Tel Rıfat ve Münbiç için operasyon hazırlıkları, kuzeyde, Rusya ve Ukrayna’nın hububatını getirmek için yürütülen müzakere ve çalışmalar…

Böylesi kritik bir dönemde, her üç başlıkta da ilerleyen sürecin tam göbeğinde yer alan Akar’ın, sorularımıza verdiği cevaplar bir hayli önem taşıyordu.

Milli Savunma Bakanı’nın sorularımıza verdiği cevapları özet halinde yazacağım ama o kısma geçmeden önce, tatbikatla ilgili bölümde konuşurken, TSK mensuplarının ülkenin güvenliği için nasıl bir adanmışlıkla işlerini yürüttüğünü anlatan Akar’ın şu sözlerini aktarmadan geçmek istemiyorum:

“Tatbikat kapsamında gördükleriniz TSK’nın günlük hayatında yaptığı işler. TSK’nın günlük faaliyetlerinde de uçaklar hedefleri vuruyor, arama tarama yapılıyor. Her gün bunlar yaşanıyor. Muharebe tecrübesi konusunda kimse Mehmetçiğin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin eline su dökemez.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
​Madencilikte daha büyük hedeflere doğru 02 Temmuz 2022 | 117 Okunma Sağlık Bakanı Koca ile, hekimlerin, sağlık çalışanlarının yeni haklarını ve kazanımlarını konuştum 01 Temmuz 2022 | 477 Okunma Erdoğan’ın asgari ücret açıklamasındaki ince nokta 29 Haziran 2022 | 632 Okunma Ukrayna savaşı ve izlenen dengeli politikanın pozitif sonuçları 25 Haziran 2022 | 283 Okunma Suudi Arabistan’la normalleşme sürecinin arkasındaki Yunanistan faktörü 23 Haziran 2022 | 1.163 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar